Опитът с видеонаблюдението в София, Пловдив и другите големи градове на България, където тази система вече е въведена и работи успешно, е много добър и трябва да бъде приложен и в Шумен. Изграждането и експлоатацията й трябва да се осъществява от органите на МВР в Шумен с активната подкрепа на общината.
Това стана ясно днес на срещата на Красимир Костов със заместник-министъра на вътрешните работи Камен Пенков. На срещата присъстваха представители на Дирекция Полиция в Шумен, общински съветници и граждани на Шумен.
„Взаимодействието между органите на реда и представителите на местната власт е много важно. Ето, защо идеята за съвместна работа на РПУ в Шумен и представители на общинския инспекторат трябва да бъде реализирана на практика, дори е логично да им бъдат организирани съвместни обучения” каза на срещата министър Пенков.
„Общината трябва да активизира населението в посока нетърпимост към нарушението на обществения ред. Сигурен съм, че бъдещият кмет Красимир Костов ще работи за създаването на обществени патрули от доброволци, които да следят за нарушения на реда. В тази посока, могат да бъдат организирани и интернет патрули от млади хора, които да сигнализират регулярно органите на реда в Шумен и общинския инспекторат за нарушения в специален сайт, създаден от общината.”
Един голям проблем в малките населени места е недостатъчното полицейско присъствие, а за разрешаването на този проблем е необходима и подкрепата на общината. На срещата бяха обсъдени и въпроси за средствата, предвидени в общинския бюджет за изграждане на видеонаблюдение в училищата на града, като първи етап от проекта за цялостното въвеждане на системата за видеонаблюдение в Шумен.
„Заедно с бъдещия кмет на Шумен господин Красимир Костов ще осъществяваме съвместна работа по всички тези проблеми, защото за тяхното разрешаване трябва и е наложителен честният и открит диалог между местната власт, органите на реда и гражданите на Шумен”, заяви Камен Пенков.
Пресцентър на БСП
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Льольо
Манипулатори сте ей комунисти! По този въпрос отдавна се работи, ама скапаното правителство чака общината да направи всичко. Общината пък чака скапаната държава да направи свястни програми и Брюксел да ги одобри, та да кандидатства с проект. Работа се иска Костов!
А тази седенка, която се е състояла днес за поред път показва кухата същност на тайфата ви.
Възмутен
И как един зам. министър, който е министър на всички българи и по закон не може да се занимава с политика в предизборна кампания си позволява да казва "бъдещият кмет Красимир Костов". Освен това на пресконференцията директора на полицията каза, че има подписано споразумение със Златев и общината има заделени средства и вече се работи по видионаблюдението - изгражда се в училищата. Кой тоз бе, кой го храни . нали сме ние всички данъкоплатци! ЕТО ТОВА СА ДРУГАРИГТЕ!
Ицо
Абе Възмутен кво се нервиш бе човек,няма лошо-който полицай влезе и прочете тук демагогията на другарите ще се омерзи.... И момчетата от полицията са с нас!!! хехех...
Анонимен
златев им говори за това видеонаблюдение от три години ама ония от общинския съвет се правеха на ударени
хахахахаха
ае и тука да се включа, че гледам поизоставате - само на една страница са коментарите още... ужас - спинкате ли бе конкуренти, хахахахаха. златката само може да говори и да се пени, ама не е много отворен да се яви на дебат с всички кандидат-кметове на Шумен. сега му се доприказвало, ама той само говори. само ланка и лапка. друго кво прави - мижитурчешка работа - шит работа. ужас. ех, колко е лесно така - ония от общинския съвет, онуя от незнам къде си, къде ви беше десния алианс през мандата бе чайки, защо не организирахте работата си, така че поне нещо да се свърши, а? кажи ми едно нещо, което златния свърши, а?
аз поне три пъти ходих да се срещна с него, няма да ти казвам, че не го намерих, защото го нямаше, ама ти като агитираш за него сигурно знаеш, че постоянно го нямаше в общината. само екскурзийки напред назад... дали успя завалията да иде на почивка като му взеха кинтите - опа извинете джобните, колко бяха.... а, да - 6 хилки... завалията... джобните му взеха дет си ги пести от закуските и ибедчетата в стола на общината... ахахахахаха голем смех.... нищо друго не сте - само смех. Ако кандидат беше професора - да бяхте взели първия тур - защото е готин, ерудиран и е класи над златния... жалко, че го повлякоха подир весича, сигурен съм, че и той съжалява... пфуууууууууууу
шуменец
.... Сигурен съм, че бъдещият кмет Красимир Костов ще работи за създаването на обществени патрули от доброволци, които да следят за нарушения на реда...
Чета и се чудя коя година сме- 2007 или 1985 година-ще връщаме доброволните отряди, ще доносничим, може би и в партията ще трябва да се кълнем задължително. Абе другари, защо не влезете пак в землянките и не се показвате, че нещо много замърсявате въздуха. А за темата видеонаблюдение- и децата знаят, че то в Шумен се прави и то съвместно с полицията-само явно кандидат-кметът и заместник-министърът не знаят. Пак са се черпили някъде и не са чули!
Стругар от Мадара
На времето,в завода,като искахме една работа да не се свърши и възлагахме на Краси.А за партийните длъжности някой да обясни-какви занимания има един партиен секретар,не знам-кажете!