Бившият декан на Философския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" - проф. Александър Димчев, ще подаде оставка като преподавател в университета в знак на подкрепа към "Ранобудните студенти”, съобщи Нова ТВ.
Това става ясно от писмо на професора до колегите му. В него Димчев ги критикува за пасивността им, като ги призовава да защитят протестиращите студенти.
Писмото беше разпространено от "Ранобудните студенти":
“Драги колеги,
Може би сте получили оправдателното писмо на Л .Г.- подписано с професор? – срам ме е от такива гнусни послания.
Може би сте видели новото лицемерно послание на ръководството на СУ – недостойно и толкова йезуитско.
Моето предложение е следното. Нека да защитим тези млади и чудесни деца! Това ще стане с колективна оставка на колегите, които ги подкрепяме – от ФФ (Философския факултет, бел. ред.). Оттук са тръгвали промените. Нека да не се страхуваме – за нашия хляб!
Това е моето послание! То ще трябва да се случи във вторник на заседание на ФС (факултетен съвет, берл.ред). Аз ще си подам оставката като преподавател. Поемам всички рискове. Нека да го направим всички. Иначе сме страхливи и площадни викачи! Не сме искрени към тези деца, които се борят за нашето бъдеще! Въпросът е на морал! Иначе те ще бъдат унищожени. Ако се съгласите на подобен ход – нека да помолим доц. (Димитър) Денков (декан на ФФ, бел. ред.) да покани ректора (проф. Иван Илчев).
Ако не, Ви казвам довиждане. С най-голямо уважение към нашите учители от ФФ, които и в по-трудни времена ни научиха да бъдем граждани и да пазим ценностите на Алма Матер. Никога не съм бил краен. Мълчанието и равнодушието го налагат.
Ако прецените препратете това писмо и до колеги от други факултети.”
Вести.бг
Коментари
Хачко Чулджиян
От химията е известно, че преситеният разтвор за да кристализира се нуждае от кристални зародиши. Тогава ще кажа, че съм възхитен от проф Димчев, пример на "кристален зародиш"
Plaisir dAMOUR
АКО ВСИЧКИ ХОРА СА КАТО ПРОФЕСОРА, СВЕТЪТ ЩЕ Е РАЙ !!!Сега колко жалки изглеждат орешарковците, на фона на постъпката на проф. Димчев!!!!!!!!!!!!!!!!Браво!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Шмоко Оригинал
Надежда за нещо по-добро има единствено в това, че все още се намират такива хора!
@
ТОВА СА ХОРА С НЕОСЪЩЕСТВЕНИ МЕРАЦИ.
Анонимен
В малка България има ЧОВЕЦИ като господин професора, и други като @. Дерзайте, другарю @, пишете според опорните точки.