Изборът на коледни подаръци никога не е лесен, но тази година имаме още една възможност. За пръв път Спасителният център на Зелени Балкани предлага програма за осиновяване на диви птици от застрашени видове, предаде кореспондентът на БГНЕС от Пловдив.
След като е попаднала при ветеринарните лекари, всяка една от предлаганите птици има своята история, а осиновителят ще стане съпричастен с нея, оттам и с природата, смятат авторите на идеята. В сайта на Зелени Балкани са показани със снимки всички питомци на Спасителния център, които може да бъдат осиновени, както и таксите за месец. Със събраните средства се подпомага дейността на еколозите, които неуморимо преследват целта си да върнат в природата застрашените видове и да им дадат шанса да продължат да се размножават.
Сред предложените кандидатури за осиновяване има редки и ценни птици, като царски орел, черен щъркел, горска улулица, забулена сова, блатна сова, белоопашат мишелов, осояд, късопръст ястреб, ловен сокол, белошипа ветрушка, черен и египетски лешояд, пеликан, а в края на списъка се мъдри и таралеж с латинското си име Erinaceus concolor. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар