28 училища в област Шумен днес са в дървена ваканция, съобщиха от Регионалния инспекторат по образованието. Причината за преустановения учебен процес са влошените метеорологични условия. Със заповед на кмета на съответната община днес няма да учат учениците от 6 училища в община Каолиново – Браничево, Лятно, Т. Икономово, Каолиново, Климент и Пристое. В община Върбица ще бъде неучебен ден за селата Ловец, Бяла Река и Иваново, в община Каспичан – селата Марково и Плиска, в община Н. Козлево – Пет могили, Църквица и Н. Козлево. Неучебен ще бъде денят и за ПУ "Станата" Нови пазар и с. Мировци, както и за Смядово, Янково и Риш. Еднодневна дървена ваканция ще има и за учениците от Живково, Хитрино и Дибич.
„Очаквам щабовете на съответните общини да се съберат и обсъдят усложнената зимна обстановка, след което ще решим дали и утрешният ден да е неучебен“, съобщи за ШУМ. БГ началникът на Регионалния инспекторат по образование Върбан Върбев.
ШУМ.БГ
Коментари
оу
И кметовете по населени места.Нямам думи!Възмутително!
Ученик
Днес ми отне двойно повече време да стигна до училище. За 800 метра ми отне около 17 минути(обикновено правя около 8). Никъде не беше почистено, а и дири от коли нямаше. Газех сняг почти до коленете. Влизам в училище. Втори проблем. Студено е не се трае. Добре че се бях облякъл с 2 плетени блузи и палто, че да не замръзна в училище. Двата чифта чорапи няма смисъл да ги споменавам. И в крайна сметка какво? Положението е овладяно "почистено е" и може да продължим с нормалното ходене на училище. Колко му е да си взема 1 бележка, но не става въпрос само за мен не съм единствения, който е мръзнал днес. За 12 години в училище съм разбрал, че на учениците се гледа само като на бройка с цел запълване на бюджета на училището и запазването на заплатите на учителите. Както и да е аз завършвам другите да му мислят след мен. Само дето в тая държава не само училището е на това дередже. После що младите напускали България. Напускат я заради това че никой не си върши работата както трябва и взима заплата и премия затова. А частния сектор извива гърбовете на работниците за жълти стотинки. Хайде няма да продължавам че стана много дълго. Извинявам се за правописните грешки. Знам че ще се заядете
анонимен ученик
сетихте се кога да кажете като бяхме вече на спирката и седяхме там един час да замръзнем до кости идиоти а така и не дойде такси или автобус
.
днес едвам стигнах до училище ;/
+ тва в класната ни стая днес беше 14 градуса.. :х
хайде пускайте ни!!!!
Да
И грип да се разболеем пък ся да мтъзнем като мангали
anonimen
Моля ви дайте ни ваканция днес докато чакаме автобус замръзнахме и на връщане същото неможахме да се закусваме в студеното МОЛЯ ВИ!
Ученичка
Тази сутрин съм тръгнала 7 часа от вкъщи. Пътищата към аквата изобщо не бяха разчистени. Хората едва едва вървят, това нормално ли е? Бордюра до училището ми не беше почистен и трябваше да вървя по шосето. Същата работа беше и като се прибирах. Има и други мои връстници, които са болни и са подложени на същия тормоз. Вие ли ще им купувате лекарствата? И ние тук в Шумен сме хора и на нас ни е студено и ние трудно да ходим на училище.
ddd
преслав ще учим ли
* Коментар транслитериран от системата
2 1of1
абе куде в шумен го видяхте тоя студ макар че трудно се придвижваме времето беше топло, а и училищата са топли и няма почти никакви оцустващи
* Коментар транслитериран от системата
6 1