Общо събрание провежда днес в Пловдив Синдикатът на служителите в затворите. Въпреки 5%-то увеличение на заплатите, което се очаква всеки момент с Постановление на МС, служителите в затворите настояват за по-висока степен на защита.
Все още няма отговор от Правната комисия на Народното събрание на това им искане, което те поставиха наред с увеличаването на възнагражденията им по време на протестите им миналата година. От Синдиката са изпратили подобно предложение във връзка с новия Наказателен кодекс. Сега те са приравнени с кондуктори и горски, а работят с най-лошата част на българското общество, с престъпниците, твърдят надзирателите.
На този етап резултатът от исканията им има в увеличаването на парите за храна, а от юни се очаква да бъдат изравнени допълнителните суми, които се отпускат за лоши битови условия и утежнени условия на труд. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар