Със свой щанд от днес до 23 февруари Туристически регион Шумен се представя на ХХІІІ Международно туристическо изложение „Holiday World”, което се провежда в Прага, Република Чехия. Това съобщиха от пресцентъра на общината.
През първия ден посетителите са представители на туристически агенции и специалисти в областта на туризма, а следващите дни са предназначени за масовата публика.
Днес след официалното откриване на изложението от министъра на промишлеността на Чехия г-жа Вера Урова, щандът на България, в който освен Шумен, се представят и градовете Варна, Приморско, Павел баня, бе посетен от българския посланик в Чехия Лъчезар Петков.
Представянето на нашия екип на борсата е по съвместен проект на общините Шумен, Велики Преслав и Каспичан „Корените на България – Началото”, чрез който Туристически регион Шумен представя многообразието на дестинацията. На посетителите се предлагат туристически пътеводител, туристическа карта, брошура, предлагаща примерни туристически маршрути и атракции, специфични за региона, флаери. На екран върви мултимедийна презентация с обекти на най-значимите видове туризъм, уточняват от общинския пресцентър.
Проектът „Корените на България – Началото”, се финансира от ОП „Регионално развитие” и е на стойност близо 400 000 лв.
ШУМ.БГ
Коментари
Аз
Все повече щандове по чужбина, все по-малко чужденци в Шумен...
Иначе от тука започва България...
456
Какъв език освен български владее директорката?
Общинари само пилеете на вятъра пари.Крайно време е да се сложат за директори млади хора,който да усещат какво иска младия турист.Тази на колко години е .Какво е направила ново за посетителите.На колко години е директора на предприятието по туризъм?
Да се чудиш и на акъла на Преславския кмет да и се довери
Христова
Директорката владее не само на документи руски, чешки и английски.
Хахаха
Пътни, дневни, квартирни... ке апнеме, ке пийнеме...тези три неща.
екскурзиантите
Колко са екскурзиантите в групата, целия проект ли се разхожда до Прага с парите? Вместо да ги дадат за популяризация на региона, те се разхождат, браво. Ей така се харчат европейските пари
мафия
Това са мафиотски изпълнения.Срам и позор за Шумен.
Турист
Какво може да се очаква? От години все Светла Джанкова е лицето на Шумен по тези щандове! Несменяема!!! Пари на вятъра!