Шумно обявената преди месец акция срещу нерегламентирания обществен превоз в Шуменско не дава очакваните резултати. Временно спрян от движение е само един автомобил, при 11 в Търговище и 6 в Разград. Това стана ясно на среща в сградата на областна администрация по инициатива на Венцислав Венков.
За периода от началото на акцията са проверени 443 автомобила, повечето таксиметрови. Съставени са 12 акта, съобщи новият шеф на Регионална дирекция Автомобилна администрация /РДАА/ Реджеб Зекерие. Той обясни, че извършването на нерегламентиран превоз било изключително трудно доказуемо. “Хората, които се возят, трябва да признаят, че плащат на шофьора за превоза, а всички отричат. Така нашите хора няма на базата на какво да направят акт. Единственият начин е снемане на сведения от самите пътуващи”, каза Зекерие.
Според представителите на “Шумен - Пътнически автотранспорт” обаче в много градове органите на автомобилната администрация са успели да решат проблема. Нерегламентираните превозвачи били причината да се закрият много от извънградските автобусни линии, а отделно по данни на Националния съюз на превозвачите само в Шуменска област пропуснатите годишни приходи в бюджета възлизали на около 4 млн.лв.
Акцията срещу незаконните превозвачи продължава. Бъдещи съвместни срещи при областния управител по темата не се предвиждат.
ШУМ.БГ
Коментари
шомпула
Тоя му опадали зъбите от глозгане на овчи кокали.Стойте още българи във вас и не излизайте да гласувате и наистина както писаха преди мене ще сложим и турските номера.Тея български не знаят,купили си дипломите от нашият "престижен университет" и дерибейсват на наш гръб.
faitona
до наско ще караш братле само така те искам те кво искат само те ли да лапат а пак ние да омираме гладни монопол иска този банков ама да се е с онази ми работа искат да ни спрат и после цените по две аааааааааааааааааааааа не може така другари
* Коментар транслитериран от системата
2 7пътничка
ало хората които са решили да правят тази акция-къде сте тръгнали .как може да не знаете ,че нищо няма да се получи.Цялата ни автогара е ДПС.Всички шофьори-ДП С.къде сте тръгнали бе момчета-без въдици за риба.съжалявам ви.ни знаехте ли ,че не можете да го докажете.ами потърсете друг опит.вижте как го правят другите .например аз всеки ден пътувам и ми прави впечатление как шофьорите с пръст си показват ,че пътя е чест-т.е. няма проверяващи.това ме кара да си мисля,че пътувам в нередовен автобус.вие говорите за билети.това в българия го няма никъде освен в големите автобуси-етап и юнион ивкони,защото са на каса.на каса.....хабер да ви е.
bu6
То и всички таксита са незаконни,ама некъде се плащта
дянков
Тез от НАП аз ги назначих))))нищто не правят но яко лапат.Затвор за тяхното десетгодинно бездействие
гогов
Реджеб Зекерие НЕ Е ИНЖЕНЕР и няма как да бъде.
Той е ДОНОСНИК НА ДС. ВИЖ официалния сайт където обявиха доносниците на ДС кандидати за общински съветници и кметове,,,,,,,,,!,,,,,,
Те това са кадрите!
А. ДПС не са и турци.
Анонимен
Господата от ДАИ да не се правят на ударени ,а да проверят ъгъла на градската градина до автогарата,колко леки автомобила има да превозват клиенти до Н.Пазар и обратно.Сезгин,Чарлито,и още двама,правят по 3-4 курса на ден.
монопол
Шумен-Пътнически автотранспорт са монополисти.Кмет се сменя - те не.Малки автобуси ,своеволия,самочуствие.Направете си извод шуменци!Ако имаше такси на цената на билета и аз щях да се движа с тях.Нима няма заможни хора ,които искат да се занимават с автобусен превоз?Да ,но хората знаят кой е печелившият вече 24 години.Да вложат пари в бизнеса си и тогава да реват.
ps
Градските автобуси са малки.Я минат, я не.Кефне му на ръководството и хоп ,щели да карат по предпразнично или празнично разписание.Пътникът не знае и е принуден да се вози на цената на билета.Най -важното е ,че няма кой да накаже Шумен-Автотранспорт за тези хрумвания.Да не говорим,че един от собствениците си позволява,да заплаши цял квартал ,че няма да върви автобус,защото някой хвърлял камъни.Сигурно няма застраховка.Ако е така с какво е по -различен от нередовните таксита.Ако е застрахован ,просто е за наказание.ДАИ да не спи.Кметът също.