Община Шумен ще отпусне спешно 40 хил.лв за ремонт на канализационната система на СОУ “Йоан Екзарх Български”. Причината е, че заради авария част от тоалетните не работят. Експерти от Районната здравна инспекция направили предписание и заплашили, че може да преустановят учебния процес.
Специалисти от общината ходили на оглед и констатирали, че площадковата канализация на сградата не функционира, “поради пропаднали участъци по трасето”. Те направили и количествено-стойностна сметка на ремонта.
Сумата ще бъде отпусната с решение на Общинския съвет.
ШУМ.БГ
Коментари
кика
Не, че съм спец, ма не е ли малко множко сумичката?
Или минава за луксозна услуга?
неразбиращ
Такова училище "Хуманитарна гимназия"съществува само във въображението на директорката Валентина Тодорова. Училището официално е СОУ "Йоан Екзарх Български" както е написано в текста на съобщението. Между другото Валентина Тодорова навсякъде се хвали, че ще е следващия началник на просветния инспекторат в Шумен. Жална му майка на шуменското образование и учители. Едва успяха да глътнат въздух след управлението на нейното другарче Добромирчо Добрев и ако им натресат тая....
Сципион
Доста пари за такъв ремонт. Тази работа намирисва. Със сигурност пак ще има злоупотреби.
Уилям Шекспир
Коя ли фирма ще спечели този ремонт? Със сигурност някоя, чийто собственик е близък до Дъбов или Костов. Както обикновено става в Шумен.
Леонид
Пак извънредни разходи за Общината. На какво прилича това? Трябвало е по-рано да бъде открит и отстранен проблема. Ама все пак за червения Шумен е нормално.
Жана д'Арк
Каква е гаранцията за качеството на ремонта? Защото може да приберат парите и да направят некачествен ремонт. И после пак да се налага отпускането на други пари.
Симон Боливар
Тези експерти от Общината имат ли необходимите знания за тази проверка? Да не се окаже, че и друго има нужда от ремонт, а не само тоалетните и още пари да трябва да се отделят.
шуменец
ква е тая канализация ??? ЗЛАТНА ЛИ Е :))))
или някоя ще си напълни джоба за ЛЯТОТО ?
..............
2-3 хиляди за ремонт,2-3 за майсторите които ще отворят работа за 1 месец :)) а останалите 35 хиляди за директорката и още някои лятото идва трябват пари за почивка с 5 звезди :D