Поне един депутат повече от БСП ще бъде успех за ГЕРБ, обяви зам.-председателят на ПП ГЕРБ Цветан Цветанов, след като опозицията официално представи целия състав на листата си за участие в европейските избори, предаде репортер на БГНЕС.

"Не искаме успех на фотофиниш", обединиха се Цветанов и водачът на листата Томислав Дончев. ГЕРБ ще счете за успех, ако има един мандат повече, а два мандата повече ще бъдат голям успех, коментира Цветанов.

С листата си, от ГЕРБ отговарят на противопоставянето между националисти и ДПС, респективно между мюсюлмани и останалата част от българското общество, посочи зам.-председателят на ГЕРБ. Поради тази причина в листата на ГЕРБ има многообразие, като са представени както достатъчно жени и мъже, така и хора с различна експертиза и от различни региони и общности.

"Даваме отговор на всички, които се заиграват с етническата тема. ГЕРБ винаги са отстоявали принципите за етническа толерантност", категоричен е Цветанов.

Според водача на листата Томислав Дончев европейската листа на ГЕРБ представлява чудесен отбор, който съчетава дързост и мъдрост. "Българският ресурс е скромен и малък в Европейския парламент и за да има резултати, трябва да представлява добър отбор", посочи Дончев, според когото само един отбор с обща цел, мисия и кауза може да работи като един.

На тези избори ГЕРБ няма да доказва експертизата на своите кандидати, защото тя е безспорна, а ще се бори за доверие, добави Дончев. "Това е първата задача - да се преборим за доверието на българските граждани. Втората задача е да се преборим за доверието на Брюксел към тях", обясни той. "Влизаме като фаворити, но целта не е да победим с фотофиниш. Имаме нужда не от победа, а от убедителна победа - не заради нас самите, а за да има ясна посока българското общество. Имаме самочувствието, че тази посока сме ние", заключи Томислав Дончев.

Водач на листата е Томислав Дончев, следван от д-р Андрей Ковачев – депутат със сериозен опит, много езици. Досегашният евродепутат Мария Габриел е поставена на трето място в листата. След нея са: Владимир Уручев, Ева Паунова, Емил Радев, председателят на МГЕРБ Андрей Новаков, Асим Адемов, Стефан Шилев, Ангел Филипов - финансов ревизор в мини "Марица-Изток", Августина Цветкова, – зам.-министър на отбраната в кабинета "Борисов",Георг Георгиев – студент по политология, Пламен Русев – депутат от 41-то от Стара Загора, Анести Тимчев. За следващият в списъка Селиме Кърджалиева – от региона на Шумен, директор на училище в с. Венец, се посочва, че е преследвана и репресирана заради разногласие с ДПС. Последните двама са – Мария Гиева, Пламен Борисов. /БГНЕС