Многофункционална спортна площадка откриха днес в ОДЗ „Щурче“. Новоизградената спортна база с изкуствена трева е предназначена за волейбол, футбол и тенис. Тя е поредното дарение, което прави шуменската фирма „Алкомет“ за децата на Шумен.

Днес спортната площадка откри изпълнителният директор и зам.-управител на Управителния съвет на компанията Хюсеин Индже.

„Много ми харесва детската ви градина. С това, което се опитваме да направим се надяваме да подобрим още повече условията за тези прекрасни деца. Да ви е честито на всички“, каза Хюсеин Индже и благодари на хората, вложили труда си в изграждането на откритата площадка, на ръководството на градината за успехите, които постига.

На тържеството дойдоха много родители, колеги от детски градини, гости, сред които и кметът Красимир Костов. Той поздрави дарителите, които продължават да влагат средства в детски градини и ясли, за да носят повече радост на малчуганите и спокойствие на родителите, че децата им растат в добри условия.

Това е третата поред спортна площадка в детската градина, изградена със средства на „Алкомет“. Там през 2011 г. Фикрет Индже откри спортна площадка за баскетбол, а по-късно и втора площадка за игри. Дарените пари от „Алкомет“ за изграждане на трите спортни терени са за близо 16 000 лева.

„Градината ни е със спортна насоченост и ние сме много благодарни на „Алкомет“, които ни дадоха възможността възпитаниците ни да играят, спортуват и растат в чудесни условия“, каза директорът на градината Галина Ангелова. Тя определи дарителите от „Алкомет“ като „творци на добри дела в името на децата на Шумен, а Хюсеин Индже като приятел и съмишленик във всички добри начинания“.

Ангелова разказа, че през 2010 година ОДЗ „Щурче“ се включва в пилотен проект на шуменския баскетболен клуб. Така от тогава до днес в градината вече има изграден баскетболен отбор от децата в подготвителната група, а тримата треньори Иванка, Милчо и Богомил от шуменския баскетболен и тенис клуб са прегърнали идеята и на доброволни начала провеждат с децата един път седмично тренировки.

„Алкомет“ АД е спонсор и дарител на редица детски, културни, образователни, спортни и други прояви. Фирмата отделя ежегодно по 260-300 000 лева за оборудване, дограми, спортни площадки на детски градини, за интерактивни кабинети за обучение в гимназии, стипендии, подпомагане на домове за сираци, за деца с увреждания и болни хора, дарения в здравеопазването и в други сфери на обществения живот, сподели ген. Иван Динев, директор „Връзки с инвеститорите“ в „Алкомет“ АД.

ШУМ.БГ