В руския град Екатеринбург бяха задържани музикантите от полската блек метъл група Behemoth.

Малко преди концерта им четиримата музиканти са били задържани пред входа на заведението "Телеклуб". Младежи в анцузи натоварили поляците в микробус и ги откарали в неизвестна посока. В резултат, концертът не се състоял.

Оказало се, че към металистите има претенция Федералната имиграционна служба. "Арестуваха ни под предлог, че визите ни не са в ред", написа от ареста във Фейсбук вокалистът на Behemoth Адам "Nergal" Дарски. "Всичко, което искаме в момента, е да се върнем в хотела, а оттам - директно за Полша!".

По-рано концерт на Behemoth в Приморския край бе забранен от местната администрация. Гигът в Новосибирск пък бе провален от православни активисти, които организираха побой над феновете на бандата. Според православния лидер Юрий Задоя музиката и сценичното поведение на Behemoth оскърбявали чувствата на вярващите. /БГНЕС