80 литра дъжд на квадратен метър падна в Шумен от снощи до 13,00 часа днес. Количеството е повече от средномесечната норма за май – 60-70 л/кв.м, съобщи за ШУМ.БГ дежурният от местната Хидрометеорологическа обсерватория.
На някои места в областта е паднало дори по-голямо количество, но данните все още не с обобщени.
Пороят наводни мазета и фирмен цех, каза началникът на областната противопожарна служба, комисар Иван Иванов. 3 екипа на група Спасителни дейности в момента отводняват мазето на детска ясла №6 на ул. "Марица", на блок на ул. „Владайско въстание“ №20 и цех на фирма "Контакс" на ул. „Индустриална“. „Имаме в бойна готовност още 8 екипа, ако постъпят сигнали за помощ“, каза Иванов. Директорът на яслата Грозданка Симеонова обясни, че благодарение на бързата намеса на аварийните спасители водата не е нанесла сериозни щети по сградата.
На територията на Шуменска област няма залети и непроходими пътища. В града има улици, чиито дъждоприемни системи не могат да отведат голямото количество вода и тя излиза през шахтите.
Сигнали за високи нива на водите са постъпили и от Салманово. В кв. "Макак" пък река "Стражка" е излязла от коритото си и е наводнила частни дворове.
ШУМ.БГ
Коментари
дд
е то бива,бива дъжд ама то са насра бе
в
В СИНОПТИК БГ вижте каква прогнозата
В момента
15°C
Усеща се: 15°
Облачно, кратък дъжд
135
Добре дошли във Венеция !
Чукал Десов
http://shum.bg/index.php?item=109241
Виновно и съществото К.Вурст.
Не гласувахте на изборите за радетеля на православните ценности, обичащия Русия(повече от България) и враг на извратената европейска и натовска реалност. На ви сега потоп
Loveca_
Аз не мога да разбера, какво общо има Гражданска защита за населението ни? Нали няма война!?
СР
Ама Ловецо, ти наистина си по-кух и от празна водоноска.
П.П. Ако не знаеш какво е водоноска попитай.
бсп
да се направи веднага референдум да има ли дъжд или да няма
Loveca_
Водоноска е жена която носи вода,нали ?
ууу
ей сопа дългорукаа какво е ловец хаха