Размерът на средната брутна работна заплата в Шуменска област през март бележи ръст спрямо януари и февруари. През февруари месечното възнаграждение е 643 лв, през февруари 645 лв, а през март достига 701 лв, съобщиха от Териториалното статистическо бюро.
Така през март Шуменска област се изкачва от 10-то до 8-мо място в класацията по заплати в страната, където първенец е София с 1073 лв, а на опашката Видин с 570 лв.
„През наблюдавания период средното месечно възнаграждение в областта нараства с 5,7% спрямо същия период на 2013 г.“, казаха от ТСБ. Най-високи за заплатите в сектор „Производство и разпределение на електрическа и топлинна енергия и на газообразни горива” - 1 211 лева, следвани от „Финансови и застрахователни дейности” - 866 лева и „Преработваща промишленост” - 779 лева.
ШУМ.БГ
Коментари
13
Е*ати ненормалниците мръсни гадове нещастни дето сте,как не ви е срам да го напишете това нещо бе нещастнициии пробити мръсни гадини,кога ще дойде и вашия ред да видите как се живее с 35о лв на месец,вашата вяра мръснаааааааааааа!!!!!!!!!!!!Ще има някой ден възмездие,Господ гледа.,
STRA[EN WIC
хахахахахахахаха ПО ГОЛЯМА СМЕШКА НЕ БЯХ ЧУВАЛ СКОРО ВРЕМЕ,БРАВО КМЕТЕ,ЗНАЕШ КАК ДА НИ ЗАБАВЛЯВАШ,МАШАЛЛА.
!!!
Не мога да разбера какво общо има кмета (Общината) с тези данни посочени от статистиката?
Анонимен
Не зная колко е вярна статистиката, но повечето пишещи май не правят разлика между БРУТНА и НЕТНА заплата.
Мари
Голям смях.. :-)
хахах
къде са тези заплати ми е много интересно :Д
Ха-Ха
Долни лъжци!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Театрал
Това са пълни глупости! В гр.Шумен хора работещи в културата са със заплати от 390лв. ,и работят нон стоп без почивен ден,и по 10-15 часа на ден, а уж работят в държавно предприятие! Чудя се кой плаща на медиите да разпространяват такива фалшиви новини? Шумен е града с най-ниски заплати и най-високи цени в България!
smeh0
ХАХАХАХАХААХ .... тва Шумен в някоя друга държава ли е ???? хахахах какви 700 БЕ >>>>>???? хахахах