Екипажите на двата хеликоптера "Кугър" от състава на Военновъздушните сили евакуираха по въздуха днес 93-ма чуждестранни туристи, които са били на посещение в района край село Прилеп, област Добрич.

Поради непроходимите пътища около селото те са транспортирани в района, в който са отседнали. По-рано днес екипажите извършиха евакуация по въздуха на един човек, който се е намирал върху фургон сред придошлата вода край курортен комплекс "Албена", съобщиха от МО.

Военнослужещи от военно формирование 28 770-Балчик от състава на ВВС, от Пункта за базиране Варна и от военно формирование 44 320 Сенокос от състава на Военноморските сили се включиха в действията за евакуация на туристи в курортен комплекс "Албена". С тяхна помощ от хотел "Гергана" са изведени на безопасно място 70 туристи. Модулните групи разполагат с восокопроходима и специализирана техника. В действията в помощ на населението се включиха и шестима водолази с лодка тип "Зодиак" от военно формирование 22 580.

Военнослужещите от Българската армия са в готовност да продължат участието си в спасителните операции при искания от кризисните щабове в бедстващите райони.

БГНЕС