Водата от чешмата по пътя за село Лозево отговаря на всички показатели, съобщават от Регионалната здравна инспекция. Водата от останалите чешми в Шумен не следва да се ползва за пиене.
С отклонения по микробиологични показатели е водата от 8 чешми - до комплекс „Кьошковете”, до комплекс „Орбита”, в кв. „Боян Българанов” до Бабешкия мост, до бившата ТПК „Пчела”, по пътя за Паметник „Създатели на българската държава”, по пътя за кв. „Дивдядово”, в кв. „Дивдядово” на ул. „Поройна” и кв. „Дивдядово” до комплекс „Бохеми”. Водата от тези чешми не следва да се ползва за пиене.
Водата от чешмите на ул. „Янко Сакъзов” и в кв. „Боян Българанов” до КЕЧ има наднормено съдържание на нитрати и отклонения по микробиологични показатели, също не трябва да се пие.
От РЗИ припомнят, че получените резултати отразяват моментното състояние на водата от местните водоизточници. Качествата на водата от тях зависят изцяло от метеорологичните условия, тъй като не се извършва допълнителна обработка-дезинфекция, уточняват специалистите. Пробите от всички местни водоизточници в Шумен са направени на 24 юни.
ШУМ.БГ
Коментари
чубака
пак сте сложили бром във водата вместо хлор--ааа---ааа--аааа----ааааа
Анонимен
Авторите са го написали в заглавието от коя чешма става за пиене водата,а от останалите и включително и тези от домовете ни НЕ СТАВА ЗА ПИЕНЕ!
re
Анонимния, доста голяма грешка си вземи се в ръце, само които са проверили само за тях са писали кои са за пиене и кои не , рошлю
123
да са шибати вия!и лозевската вода е жив майтап- остави я два три дена в шише и ще видиш каква утайка има на дъното -лъжци!