От 2 години насам за първи път от утре ще започне пръскане и против комари. Причината са падналите валежи и влагата, които създават предпоставка за увеличаване популацията на комарите, каза за ШУМ.БГ Гюнай Тефиков, заместник управител на Общинското предприятие „Паркинги, гаражи и благоустройство“.
Ще бъдат обработени предимно зелените площи в града - Градската градина и парк „Кьошкови”, Комплекс „Създатели на българската държава”, както и поречията на реките и други открити водоизточници.
Общата площ, която ще бъде обработена с препарат ротрин е 150 дка, като цената на декар е 15.60 лв. с ДДС, уточниха от общината.
Паралелно с това продължава косенето и пръскането на зелените площи против кърлежи. Към момента са обработени 380 дка в т.ч. и по села от общината.
ШУМ.БГ
Коментари
народа
БРАВО !!!
???
В Б. Българанов не си личи да са косили тревата. Децата играят до трева по-висока от тях.....В кой век живеем??????
тракия
Дано в Общината някой да чете писаното тук.
Господа и госпожи, за кой пореден път жителите на блокове 7 и 9 в Тракия, ул.Кольо Фичето ВИ УМОЛЯВАТ КУЛТУРНО ДА СИ СВЪРШИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА КЪМ ТЯХ - ОКОСЕТЕ ТРЕВАТА, поне веднъж и тогава напръскайте за кърлежи. Дано стигне до съзнанието Ви това което написах, защото всички молби до тук по този повод бяха отбягвани и неизпълнени.
!!!
А кога ще пръскат срещу крадливи политици?
руския
Най-сетне! Крайно време беше!
Пес
Файда - йок.
lili
бълхи,комари и кърлежи навсякъде.И змии в тази двуметрова трева.От старото поделение на Пети полк бълва всякаква измет
Въздушния Майк
Май само косят в района около Общината! Навсякъде другаде е джунгла! От коментарите дотук личи какъв въздух под налягане са в Паркинги, гаражи и благоустройство.
Александра
Преди 2 дена бях с Кьошковете и ме нападнаха комари, а нататък от Информационния център, който така и не достроиха се срещат кърлежи. Не знам с какво ръсят, но е неефективно! Не си вършат работата май!