Украински армейска бригада влязе в Луганск, административен център на самообявилата се Луганска народна република.
По време на атаката на града е загинал един от лидерите на местните проруски сепаратисти. Вследствие обстрела на Луганск са загинали 15 цивилни, а 53-ма са били ранени. При взривяването на снаряд в пешеходна зона са загинали 8 души.
РИА Новости
Коментари
!!!
Да преброим пострадалите и убитите от официалните власти сред мирното население...
ЕКОЛОГ
ДОБРА ИДЕЯ,НО НА МНОГО ЩЕ Е НЕОДОБНО.
собствено мнение
Сега сигурно с помощта на американските си подстрекатели ще "открият" кой изстреля ракетата, свалила самолета .
Анонимен
Ето заснет ракетен комплекс "Бук" на десетина километра от инцидента в контролирания от руските наемници гр.Снежное http://rus.newsru.ua/ukraine/17jul2014/b777_buk.html
Там е и скрийншота от страницата на "главнокомандващия" на руските наемници, полковника от ФСБ на Русия (както сам призна) Игор Гиркин (Стрелков) в соц.мрежата "ВКонтакте". В него съобщава минути след свалянето на Боинга, че е свален украински транспортен АН-26. След като става ясно, че е пътнически Боинг, съобщението е махнато.
ES
има достатъчно вече и филмчета и любителски снимки и аудио записи на руските военни, които свалиха самолета. Дори не са бунтовници или зелени човечета, а са си съвсем редовна руска армия.
Явно е, че са сръбнали повечко водка, както често се случва на хората от този народ и 300 човека убиха е така......
Това е Русия - грозна гледка на пияници.