Пленумът на БСП днес утвърди водачите на листите и реши – двама шуменци влизат в първите места като кандидат-депутати на червената партията за предсрочните парламентарни избори на 5 октомври.
В Шумен листата ще води Иван Иванов, който на миналите парламентарни избори бе втори след Димитър Дъбов и бе избран за депутат в 42-то Народно събрание.
Дългогодишният организационен секретар на БСП, а сега зам.-председател Димитър Дъбов, който традиционно бе издиган от 30-ти Шуменски изборен район и бе депутат в 39-то, 40-то, 41-то и 42-то Народно събрание, сега ще оглавява листата за 43-то НС в Пловдив-област.
Припомняме, че Иван Иванов вече има повече от година стаж като депутат в миналия парламент и за няколко часа беше зам.-министър на вътрешните работи, но беше сменен заради разразил се скандал за връзки с групировки от миналото.
Припомняме още, че шуменските социалисти излязоха с позиция пред новия си председател Михаил Миков начело в шуменската листа да бъде Димитър Дъбов и втори Иван Иванов. Според местния лидер на БСП Тодор Тодоров „нямало е смисъл от промени в листата от предишните избори за 42-то НС, тъй като червените са си дали доверието м.г. на тези хора за мандат от 4 години“.
Михаил Миков пък днес обяви, че на първите места в листите са "силни професионалисти, изявени политици, хора, доказали, че политиката за тях не е само препитание, а могат да печелят политически битки".
ШУМ.БГ
Коментари
"Фактор"
"Най-екзотичния избор на партията за водач безспорно е управителят на шуменския клон на СИК -Шумен Иван Иванов, който се прочу като зам.-министъра на вътрешните работи с най-кратък мандат - само няколко часа на поста само за няколко часа по времето на кабинета „Орешарски“. Бившият вътрешен министър Цветлин Йовчев го уволни незабавно щом се запозна с биографията му.
Михаил Миков заяви по повод Иванов, че той е „от новите лица“. „Той е областен председател има професионални качества и може да води шуменската листа“, обясни лидерът на БСП. Попитан не се ли притеснява, че името на Иванов беше свързано с един от големите скандали в миналото управление Миков отговори: „Те от „Ало, Ваньо“ не се притесняват“
Ханс Петер
С Иван Иванов - СИК-аджийчето, зам. министър за 2 часа като водач на листата няма да вкарат нищо. Знаем им номерата.
Бисер
Кандидат депутата Иван Иванов се е принудил да се раздели с 3000 лв. за да пишат коментари в негова полза?!
liverpool
При положение, че Герб се готви да управлява заедно с ДПС нищо хубаво не ни очаква
Миков
Ясно е, че червените ще плащат за купуване на вот. Защото Малкия Шошо е низвергнат и е слаб без Дъбов. Всички пилеши в негова подкрепа са платени драскачи.
Милан
Дъбов нещо са го пренебрегнали и го натирили в Пловдив. Но и там ще го разкрият както стана с малък Шошо.
ДАНС
Какво става с това БСП? Кихат тлъсти пачки за да ги подкрепят в интернет и за да оправдаят липсата на Дъбич!
О времена о нрави
Що не работи Шуменската ТВ бе Желязкова да не е сменена А не искаме си ТВ то ама без нея
!
Ко ша праи Дъбича в Пловдив.Гергов свинара го чака с точилката зад врата. Бая са тъпи тия комуняги социалисти