Японският премиер Шинзо Абе се отказа да приеме тази година руския държавен глава Владимир Путин заради напрежението свързано със ситуацията в Украйна и японските санкции срещу Москва, съобщи местната преса.
Двете страни имат принципно споразумение за посещение на руския държавен глава в Япония през есента, но Вашингтон поиска от Токио да остави този проект, твърди агенция "Киодо Нюз", цитирайки правителствени източници. За японското правителство е важно да остане в добри отношения със Запада и затова то се присъедини към санкциите срещу Русия, подчерта "Киодо". Япония би искала да може да приеме Владимир Путин през пролетта, но всичко ще зависи от отношенията между Вашингтон и Москва, сочи агенцията. /АФП
Коментари
Анонимен
ЕК е "готова" да РЕКЕТИРА Русия за Южен поток !
Е Сега ще разберете,че не става дума за ПРИНЦИПИ ,а за РЕКЕТ!
И ,че на никой в ЕС не му пука колко уж ни струвал Южен поток,кой ще го строи ,разни уж не спазени европейски правила и прочее подробности,които се бълват в пространството и някои се правят,че това е така и ни го набиват в тъпите наивни мозъци.
За да подпише договорът за "Южен поток" ЕС ще поиска/предполагам/ по-висок дебит на газ/за да си напълнят хранилищата за 3 години напред още тази зима и спокойно да си направят заготовките за доставките от САЩ за в бъдеще /или ще поискат поне да не се спират доставките на газ от Русия-както се очаква от всички в отговор на санкциите на ЕС към Русия/,в замяна на това да се строи Южен поток,както е предвиден-ДА МИНАВА ПРЕЗ БЪЛГАРИЯ.
Ще се проточат дълги и мъчителни преговори/предполагам/.Русия няма да увеличи дебита на газ,но може би и няма да го спре.Ще го спре за малко,за кеф.
През това време България ще има ново правителство.
Руснаците все още ще се надяват,че ние ще ги подкрепим-по някакъв начин. Хич не вярват-но се надяват.В наш интерес е все пак.
Кой ще ги подкрепи?
БСП-Да- но са малко
Бойко-НЕ-въпреки ,че всички ЩЕ чуем,че той е ЗА Южен поток.Всичките му фирми са презастраховани в Турция.При него крайното решение е личния интерес.
ДПС-Не-защото Южен поток ще мине през Турция.И тогава...Турция е в ЕС ! А ние кои ще сме?
РБлок -Не-ще ги упрекнат в комунизъм
Атака-ДА-но са малко
Бареков???
НФСБ ????
АБВ-Да,но и те са малко.
ОБЕДИНЕНИЕТО около НАЦИОНАЛНИТЕ интереси може да ни изведе НАПРЕД .Сега е Много важен момент за нашето бъдеще и да излезем от мизерията и мрака .
ГЛАСУВАЙТЕ за партия,която ще подкрепи този проект,който е в наш Национален БЪЛГАРСКИ интерес
до анонимния глупак
"Русия няма да увеличи дебита на газ,но може би и няма да го спре.Ще го спре за малко,за кеф."
Ти луд ли си бре другарю. Единственото нещо което русолята изнасят е нефт и природен газ! Ако русолята си направят такъв кеф, те ще умрат ог глад!!!!!!!