
К.Пенчев: Възможно е да подготвим предложения за законови промени след анализ на практиката по „изборните дела”
„Възможно е да подготвим предложения за законови промени след цялостен анализ на практиката по „изборните дела”, заяви в Шумен председателят на Върховния административен съд Константин Пенчев. Според него и на този етап е видно, че е необходимо да се коригира процедурата и сроковете, по които се развива административното производство. „Ходът на „изборните дела” и работата на административните съдилища ще бъдат основен акцент в доклада ми пред Народното събрание през следващата година”, допълни още Пенчев, като се ангажира с тезата, че е необходима цялостна преценка, анализ и оеднаквяване на съдебната практика натрупана по настоящите „изборни дела”. Председателят на Върховния административен съд подчерта, че на места административните съдии са били подложени на политически или медиен натиск, но обясни това с високия емоционален заряд по тези дела. Константин Пенчев допълни още, че всички административни съдилища в страната работят много отговорно по делата, свързани с изборите и те ще бъдат приключени в тримесечните срокове, предвидени в закона. Председателят на Върховния административен съд Константин Пенчев бе в Шумен на работно заседание по повод отчета за дейността на Шуменския административен съд за първите девет месеца от неговото създаване.
ШУМ.БГ

789
24
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
д - р
Хайде бе, тея приказки на Шуменска заря може, ама тука не. Пък и аз питах за РЕШЕНИЕТО! Да ида ли да го поискам? Ще ми го дадеш ли?
До Параграфа
Ами ти си явно магистрат, който започна да лъже като политик или който и представа си няма от право. Това, което го казваш за адвокатите на Златев е пълна лъжа. Прочети им жалбата и ще разбереш. А, ако не можеш да я разбереш,сигурно знаеш, че в административния процес е заложено служебното начало. Т.е. съдът е длъжен, ако е необходимо, сам да инициира събирането на определени доказателства. Я, ми кажи как адвокатите да докажат, че протоколите са фалшиви, като не преброихте ръчно бюлетините. Това е доказателственото средство, което вие не допуснахте. Аман от хора, които се опитват да ни правят на глупаци. Тия думички ги кажи на детето си, а не тук, където има хора, които могат да четат. То бива наглост, ама чак пък толково. За 52 гласа самата ОИК беше длъжна да преброи ръчно. Вие при 2000 недействителни бюлетини се уплашихте и не го допуснахте. Уплашихте се послушковците магистрати и вашите спонсори. Не ми казвай, че бившата юристконсултка от РДВР с завършен незнаен университет е по-знаеща от съдия с 15 годишен опит. Хайде, моля ти се. То решението й показва, защо е там.
д - р
А тези решения толкова ли са "секретни", че никой не ги казва? Моля ви, аз съм гражданин, гласоподавател и ме интересува защо съдията не допусна преброяване! Интересува ме, обаче ако отида в съда няма да ми дадат да прочета решението, защото не съм страна, нали така? Егати историята - че ако аз съм такъв доктор, пациетните ми ще изпукат до един!
до д-р
не допускат в Шумен броене, защото ще лъсне фалщификацията на Дъбов. Лъсни ли фалшификацията на Дъбов ще почнат да питат не само него, ами и началинка му Станишев. Той какво ще отговори, ние от държавно ниво наредихме тези фалшификати, защото на всяка цена ни е необходима победа да покажем на Европа, че бат бойко лъже. Да , ама не. И на глухите и на слепите стана ясно, че БСП излъга не само в Шумен. Знаят го и в Европа, чакат ги да видят докъде ще стигнат тъпите комунисти. Няма да ги чакат много. Американският посланик им го каза, казаха го и от Брюксел, ще им го натъртят скоро и тогава фал-старт министър-председателят яко му д...е. Катурването на крехката им власт е въпрос на много малко време. Некадърното им управление ще бъде срутено от народните протести, те започват малко по-малко. защото само в рамките на един-два месеца сами се опровергаха. Увеличението на учителските заплати застрашавало финансовата стабилност на държавата, а увеличението на депутатските и на съдийските не, как става това, ит аме баба Пена. сега със 100 лева за пенсионерите искат да им платят със закъснение за е червената бюлетина за всички честни кандидати на БСП. Изтривам тази дума от речника, тя вече няма същото съдържание.
д - р
Прав си, дано се случи много скоро. Писна ми от крадци, облечени в депутатски имунитет, марионетки в тоги и неуравновесени хора изобщо. Искам да живея в държава, в която изобщо няма да ме интересува кой управлява. Да, ама не! Има ли изобщо ПРАВО в кривата ни държава, има ли перспектива да се развиваш - НЕ!
Последно питане към параграфа - ти имаш ли имунитет или само прекратяваш дела?
(§)
Нямам имунитет защото не съм магистрат и изобщо не съм в съдебната система, просто съм любопитен и държа на коректността, независимо от цвета-син, червен, жълт или какъвто и да е, още по малко защитавам комунисти, защото са малко хората, които са си изпатили от тях като мен. Но все пак не съм загубил надежда че има честни и справедливи хора както от едните, така и от другите. И обратното- мошеници дал господ и червени и сини.