Четирима министри от служебния кабинет ще отговарят на депутатски въпроси и питания по време на първия за новото 43-то Народно събрание парламентарен контрол, предаде репортер на БГНЕС.
На 31 октомври от 11 часа първа на трибуната ще се качи вицепремиерът по икономическата политика и служебен министър на регионалното развитие и инвестиционното проектиране Екатерина Захариева. Тя ще отговаря на два въпроса - относно прекратяване на процедура за възлагане на обществена поръчка и относно аварирал участък на пътя Благоевград-Банско.
Втори на парламентарната трибуна за отговори ще застане служебният министър на икономиката и енергетиката Васил Щонов. Той ще отговаря на въпрос за средствата на дружества от сектор "Eнергетика" в Корпоративна търговска банка (КТБ). Вторият въпрос към него е за предприети мерки за справяне с евентуална газова криза и относно прекъснато електрозахранване.
Към финансовия министър Румен Порожанов има два въпроса: относно състоянието на фискалния резерв и за бюджетните разходи.
Служебната екоминистърка Светлана Жекова ще трябва да отговаря на въпрос относно Решение № 28 - ОС/2014 г. за преценяване на вероятната степен на значително отрицателно въздействие на цялостен и годишен работен проект за 2014 г. за търсене и проучване на нефт и природен газ, в границите на Блок "1 - 11 Вранино". /БГНЕС
Коментари
Добави коментар