Освободен е зам.-изпълнителният директор на БАБХ Радослав Карабаджаков, който беше пряко отговорен и ресорът му беше здравеопазване на животните. Това обяви земеделският министър Десислава Танева, предаде репортер на БГНЕС.
Министърката е категорична, че държавата в лицето на БАБХ носи огромна вина за мащаба на пораженията от болестта син език. Ситуацията към момента е овладяна.
Овладяването на ситуацията, обаче, обясни сегашният заместник на Танева и бивш служебен министър Васил Грудев, не се дължи на базата на действия, а на понижението на температурите. Десислава Танева е категорична, че хора, които не работят в обществен интерес, "нямат място като част от нашия екип". Тя се надява, че компетентните органи ще си свършат работата.
Те са били сезирани и от самите животновъди, но и от служебния министър. Той каза, че БАБХ има вина, тя е, че страната е предупредена многократно, че заразата тръгва към нашата граница – в самото начало БАБХ не е предприела мерки за ограничаване и вземане на проби, за да затворим разпространението на болестта в началото. "Тогава с една бърза кръгова ваксинация или третиране на площите можеше да бъде преодоляна катастрофата. Към днешна дата имаме 27 хил. умрели овце. За тази есен ситуацията е овладяна, но не на база драстични действия, а поради понижението на температурите, заради това вирусът не се разпространява. Пред нас стои въпросът да не допуснем през следващата година да се разпространява болестта", коментира още той. /БГНЕС
Коментари
льольо
Кога ще махне крадливият палячо от областната земеделска служба гр.Шумен
нина
на 17.11.2014г. областният управител ще представи новият директор.
Бат Сали
То до 17.11 има още ден и половина. Той Биркачо ще понапълни още малко раничката с рушветите. Като го махат от земеделието първата работа на новия директор трябва да е РЕВИЗИЯ!!!
Тоз келеш окради всичко в земеделската служба. Виждал съм го как точи бензин в от един сив джип на кьошковете и ходи събота и неделя на лов с една нова червеникава лада нива на Паламара.
Колкото по рано областния му връчи отпусното и го прати обратно в АКВАРИУМА, толкова по добре за всички, особено за бедните земеделски производители, които одира всеки работен ден.
Анонимен
абе ко ма занимавате със синия език и тинтириминтири.
Вещото лице одил да сере у храстите - и му откраднали ТЕФТЕРИТЕ - това е българската новина
Бойко
Махам го още утре!!!
Ще го преназначим този палячо Беркант за селски кмет, някъде в делиормана.
Той умствения му багаж за друго не стига. Цял ден обикаля около общината и се държи за пакета. Явно има някви сърбежи там и трябва някоя засукана кадъна да го разтрива всеки ден/може и въшки да има/.
Иначе тй точното изречение за него е - АМБИЦИОЗЕН, НО ГЛУПАВ!!! Това поне се говори за него в централата на партията му.
Експеримента ТЪПАК ЗА ДИРЕКТОР приключи!!!
liverpool
Време е държавната администрация да се изчисти от кадрите на ДПС.
Анонимен
Как да го освободят беркант? Коалиция бостан работи. Ами що не видите в социално подпомагане? Там пак къдъна, от хитрино.