25 хил.лв да се изтеглят от общинския „Резерв за непредвидени и неотложни разходи“ и да се дадат за заплати на общинските съветници, ще гласуват самите те на предстоящата сесия.

Причината е, че заложените в Бюджета на община Шумен 232 984 лв за издръжка на Общинския съвет вече са свършили. Това пък се случи, тъй като парламентаристите през тази година на два пъти – през януари и през юни - гласуваха увеличение на заплатите си.

При второто месечните им възнаграждения скочиха средно с по 100 лв на човек, а на председателя на Общинския съвет Георги Колев - с 390 лв.

Увеличенията станаха факт, след като по предложение на Колев бе вдигната заплатата на кмета Красимир Костов, но пък тези на съветниците са обвързани процентно с нея. В мотивите към докладната си председателят на Съвета тогава подчерта, че „сумата, необходима за увеличаване на възнаграждението, е в рамките на предвидените средства по бюджета за 2014 година“.

ШУМ.БГ