Патриотичният фронт ще инициира промяна в Изборния кодекс и задължителното гласуване да бъде въведено още за местните избори наесен. Това каза депутатът от Патриотичния фронт Борис Ячев след разговора с президента Росен Плевнелиев в рамките на инициирания от държавния глава "месец на политическите консултации".
Изразихме пред президента становището на Патриотичния фронт, че идеята за задължително гласуване след референдум заедно с местните избори е един опит това въвеждане да бъде отложено във времето, каза той. Ячев добави, че затова Фронтът ще инициира промяна в Изборния кодекс още преди местния вот. От формацията са против въвеждането на мажоритарен избор на половината депутати - въпрос, който държавният глава иска да бъде поставен на национално допитване. От ПФ изразили резерви и за електронното гласуване, за което българското общество още не било готово.
Ячев коментира още, че в програмата за управление на правителството липсват срокове, които да ангажират кабинета с изпълнението на определени приоритети. Има сериозно изоставане в сектор "Енергетика", ревизиите там все още не се случват. Има забавяне и в сектора "Съдебна власт". Патриотичният фронт подкрепи в пленарна зала съдебната реформа, само заради наличието на думата "реформа", заяви Ячев. Той посочи, че за ПФ това е една голяма празна книга, която тепърва трябва да се изпълва със законодателно съдържание.
dnevnik.bg
Коментари
Анонимен
Гласуването не трябва да е задължително, а да се стимулира с данъчни облекчения!
и
само така дпс ще си доидат на мястото.
правата
Както всеки има права така трябва да има и задължение,след въвеждането на задължително гласуване ДПС партията на крадците отива на кино от 6 до 5.
Въпросче
И как ще санкционират циганите, ако не гласуват "задължително"?
...
Задължително гласуване на практика не маже да се осъществи.
1. Списъците за гласуване не са точни.
2. Има много хора, които пътуват или не са в страната за различен период от време, но имат адресна регистрация тук.
3. Има много трудноподвижни или болни хора.
4. Има психиатрично болни, за тях в държавата няма регистър.
5. Има хора, които си живеят самички в трудно достъпни места.
Електронното гласуване би бил най-баналният начин за манипулация, ако не се осъществява в изборна секция , а от разстояние. Стотици хиляди хора не умеят да работят с компютър , но на драго сърце биха си дали данните, ако им платят някаква сума на ръка.
Гражданин на България
В Конституцията на Република България е записано , че всички български граждани на възраст над 18 години , с изключения на тези , които временно са лишени от права ИМАТ ПРАВО ДА ГЛАСУВАН И ИЗБИРАТ ...
НИКЪДЕ не е записано че те са ДЛЪЖНИ ДА ГЛАСУВАТ .
Пак в същата Конституция е записано , че НИКОЙ не може да ограничава ПРАВАТА на някого , независимо от това , че той в момента се вживява в ролята си на политик , премиер , президент или какъвто и да е било.
Властта е хубаво нещо . Всеки , който се е докопал до нея мисли ,че ще бъде вечен , но жестоко се лъже .
Господа политици , помнете , че всички сме временно на този свят и Вие няма да бъдете изключение
коко
роден съм свободен в свободна държава - никой не може да ме принуди на сила да правя нещо против волята си