3 шуменски фирми участват в обществената поръчка на община Шумен за доставка на трапезна вода за детските градини и яслите. Комисия отвори офертите им днес.
Поръчката е с прогнозна стойност 66 хил. лв и договорът ще бъде със срок 2 години. Доставчикът трябва да осигури, освен нискоминерализирана трапезна вода, също и 191 диспенсерни устройства. Единствен критерий е „най-ниска предложена цена“.
Отворени бяха офертите на „Драев“ ЕООД, „Чернев“ ЕООД и „РВ Трейд 2013“ ООД.
Най-ниска цена за 19-литрова туба предложи „Драев“ - 4,40 лв без ДДС. „РВ Трейд 2013“ оферира 4,416 лв, а „Чернев“ 4,58 лв за същото количество. Участниците предложиха и цени за по-малки разфасовки.
Не стана ясно каква трапезна вода предлага да достави всеки от участниците.
Припомняме, че подобен конкурс за доставчик на трапезна вода за яслите и градините община Шумен обяви през септември м.г. В обособената позиция за водата не се яви кандидат и затова миналия месец бе обявена нова обществена поръчка.
Победителят ще стане известен до 10 дни. В този срок комисията ще разгледа подробно всички документи на участниците.
В късния следобед от пресцентъра на общината изпратиха писмо с корекцията, че едната от фирмите-кандидати, е "Черневи", а не "Чернев", както е записано в документите за процедурата.
ШУМ.БГ
Коментари
до малоумни и неграмотни.
Вие не разбрахте ли,че с тези високи цени само зарибяват народа.Стоките с най високи цени са с най ниско качество. Умишлено им слагат по високи цени за да си мисли народа ,че е качествено.Всичко е боклук с Е-та и т.н.Минералната вода ,която я доставяха в градините защо имаше пясък на дъното като я изсипят от съдовете. Кой знае от кои гьолове я пълнят? Тя изобщо не мирише на минерална.В 21-век остава да раздадат на народа и по една кобилица на рамо ,че да носят по лесно тубите.Излагация.