Ученици от френския град Тулуза разпознаха в палача от видео на "Ислямска държава" свой съученик.

Става дума за видеото с екзекуцията на израелски арабин, който бе набеден за шпионин на "Мосад". Кадрите се появиха в интернет на 10 март. Осъденият е екзекутиран с пистолетен изстрел в главата, чийто спусък дръпва момче.

Невръстният екзекутор е бил разпознат от доскорошните си съученици в Тулуза, съобщи училищния инспектор на департамента Горна Гарона. "Разбира се, не можем да говорим за официална идентификация. Учениците обаче са категорични, че екзекуторът е техен съученик".

Малкият палач не се бил появявал в училище от 14 март 2014 г. Предстои видеото да бъде анализирано от експерти, които да се произнесат дали това наистина е същото момче. Преди екзекуцията боец на ИД заплашва на френски евреите, живеещи във Франция. /БГНЕС