Малчугани от Шумен, Варна, Русе се включиха в ателиета по изкуствата, като сътвориха с помощта на опитни майстори изделия за подаръци на своите близки и приятели. Инициативата, наречена „Ваканция за сръчковци”, е на Регионалния исторически музей и на Сдружение “Шуменци” и се провежда от 1 до 10 април.
Всеки ден от 10 до 18 часа ателиетата предлагат изработка на бижута, макраме и плетива, на предмети с техниката квилинг /картички и пана/, моделиране и рисуване на глина, както и рисуване върху стъкло.
“Интересът е голям, имахме и гости от Англия, които също се включиха в инициативата, както и деца, посетили музея ни от различни градове”, сподели Мариела Василева. Днес тя посрещна 8-годишната Ралица и 5-годишната Яна от София, които са на гости в Шумен за празниците. Те си направиха по една диадема като сами избраха цветовата си гама, а малката Ели от училище “Княз Борис I” нашари първото си великденско яйце.
На Велика събота - 11-ти април, пък ще заработи традиционната Работилница за изписване на яйца по стари и съвременни техники.
ШУМ.БГ
Коментари
Мария Иванова
Бяха едни страхотни 10 дни, много усмивки, много положителни емоции и много идей. Страхотни деца и страхотни предложения от тях самите.
поправка просто
ИдеИ, а не идеЙ.
Ох, докога с тази неграмотност...
Аз
Благодарим на Кооперация Шуменци за страхотните предложения. Бяхте страхотни и много отзивчиви. Може да се научи доста от вас. Не спирайте да работите. Браво.