Учителят по информационни технологии в СОУ „С. Доброплодни“ Ангел Ангелов е единият от двамата български преподаватели, които ще се присъединят към 300-те иновативни учители на Microsoft.

Той, заедно с колегата му Димитрина Тодорова от Бургас, , ще се присъединят към „E2 Global Educator Exchange”, което ще се проведе в края на месеца в централата на софтуерната компания в Редмънд, щата Вашингтон. Те са сред най-иновативните учители в света, избрани да присъстват на събитието, както и да си сътрудничат, да създават и обменят опит с колегите си за интегриране на технологиите и образованието.

„E2 Global Educator Exchange” е част от инициативата „Microsoft в образованието”, която предлага поредица програми за професионално развитие, целящи да преодолеят разликите между технологичните умения и иновативното преподаване. Програмите не се ограничават с традиционното софтуерно обучение, а осигуряват платформа, която подпомага обучението на учителите и училищното ръководство с различни нива на квалификация.

ШУМ.БГ