Община Шумен издаде ново разрешително за прокопаване по проекта „Воден цикъл на Шумен – етап 2”. Строителните дейности ще засегнат част от входно-изходната артерия за кв. Макак, на 10 м. северно от ЖП прелеза, през зелени площи до ул. “Университетска“, съобщиха от пресцентъра на Общината.
Там прокопаванията ще трябва да приключат до 25 май като ще бъде въведен временен режим на движение, със спиране на движението на МПС в гр. Шумен, за 1 ден през ЖП прелеза на входно-изходна артерия за кв. Макак.
Прокопавания ще има и по част от ул. “Университетска“ за период от един месец - от 25 май до 25 юни. До приключване на строителството ще бъде въведен временен режим на движение, без спиране на движението на МПС в града.
От Общината напомнят на водачите на МПС и на пешеходците да се движат с повишено внимание в посочените райони, да спазват указателните знаци, да не ги преместват или унищожават.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Йонков ако сме нормална държава трябва да бъде подведен под отговорност за около 200-300 случая
анонс
Такива като Йонков никой няма да ги търпи!
отвратен
когато шуменски фирми работиха воден цикъл общината пречеше постоянно,сега май се продадоха и разрешават на тези каквото си поискат
Анонимен
дълбаят заравят с камъчки заради тия некадърници от вик стъклото на колата ми се счупи иде ми на тия от вик да им натоша.......
grigo
Из града ни навсякъде са камъчки, дупки и тук-там локви от течаща вода покрай ремонтите по ИСПА. Навсякъде се стели един прахоляк, като завали дъжд и колата ти се покрива със слой кал.
шуменец
Варвари!!! По идиотско и варварско копане няма по света от това по улица "Еделвайс" !!! Една банда пияници от Дупница работят с багер под наем, нямат кофа и мистрия да си забъркат цимент!!! За тръба с Ф 40 копаят 3 метра щирок ров!!! Не слагат шахти и тръбите запълниха канализацията по улиците "Еделвайс", "Ален мак" и "Хараланка Българанова" Изпочупиха всички орехи и други дървета, изхвърлиха пръста в имотите на хората, вместо да я извозват на депо за което им се плаща, не валират заровените тръби!!! И ТАЗИ ТРЪБА ЗА КАНАЛ С Ф 40 ВЛИЗА В ТРЪБА С Ф 20 !!!.
дОЙДЕ ЕДНА ДЪРТА ЛЕЛЯ "СТРОИТЕЛЕН НАДЗОР" и кърши ръце: "Всичко ще оправим, ще извозим пръста" Два месеца и НИЩО!!!
ВАЖНОТО Е ДА СЕ У С В О Я Т ПАРИТЕ!!! МАМКА ВИ ГАДНА И НЕНАСИТНА, МРЪСНИ ДОЛНИ ОБИРДЖИИ !!!
красьоооооо
там където копаят,вземете си с общинарите парцели по 2м. - защото краят ви идва скоро-и дъбов не може да те отърве!
Анонимен
Общината явно не знае какво иска и как да го постигне.
таралеж
При спрени права по процедурата? Как става този номер? Кой е отговорен за това?