Ако не се получи подкрепа за промени в Конституцията би било знак, че цялата опозиция в този парламент е национално безотговорна. Била е такава в миналото, но вярвам в еволюцията. Това заяви Радан Кънев, предаде репортер на БГНЕС.
Кънев увери, че се събира отделен подпис от всеки народен представител от парламентарните групи, които подкрепят законопроекта за промени в Конституцията, за да няма тълкуване, че някой народен представител не стои зад проекта. "Подкрепям идеята да не се оставят въпросителни. Оттам нататък следват тежки преговори и дебати в комисията и в зала. Моята прогноза е, че въпросът ще бъде решен по време на дебатите в зала", прогнозира Кънев. Той заяви, че се вижда, че промените няма да бъдат подкрепени от ДПС.
"Нека се съберем в комисия да видим къде са пресечните точки. Не подценявайте публичния конституционен дебат в пленарна зала. Зад тези промени са 90 % от българите", убеден в Кънев. Той добави, че има постоянен диалог с АБВ, които обаче не желаели да бъдат вносители, но Кънев вярвал, че те ще дадат подкрепа след работата в комисията. Не искам да се драматизира за това кой е носител и кой не, законодателната работа тепърва предстои, добави Радан Кънев. /БГНЕС
Коментари
Собствено мнение
Вместо да "хабят" сили и време да водят "тежки" преговори с всеки "народен представител" предлагам едно много просто решение :
Тъй , като управляващата коалиция в момента има необходимото парламентарно мнозинство много по лесно и законно може да приеме решение за свикване на ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ с две основни цели .
1.Определяне на формата на управление - парламентарна или президентска република или пък монархия .
2.Приемана на Конституция .
Така вместо да замазват очите на данъкоплатците с демонстрирането на активност и желание за промени за няколко месеца ще свършат много по-полезна работа .
Парите , които ще дадем за ново Велико народно събрание ще бъдат многократно по-малко от парите , които даваме за дейността / бездействието / на този парламент .
ДЕЙСТВАЙТЕ ГОСПОДА РЕФОРМАТОРИ !
Анонимен
Предлагам и трета точка:намаляване броя на депутатите наполовина от 240 на 120,а може и по-малко.