Петима водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол, са установени през почивните дни в Шуменско, съобщават от полицията. Двама от тях са и неправоспособни.

В петък, около 17.50 часа, на подхода за АМ ”Хемус”, полицаите спрели за проверка товарен автомобил “Волво” с добричка регистрация. Установено било, че 44-годишният шофьор Н.К. от Добрич управлява с 2,26 промила алкохол, установени с дрегер. Водачът е дал кръвна проба, задържан е за срок до 24 часа в полицейското управление. Започнато е бързо производство за престъпление по чл. 343 Б ал. 1 от НК.

57-годишен шуменец с влязла в сила присъда за алкохол е установен да шофира с 0,83 промила. К.Д., който управлявал Шевролет „Матиз” с шуменска регистрация1 бил спрян за проверка около 11.30 часа в петък на бул.”Симеон Велики”. Дрегерът отчел 0,83 промила в издишания въздух. След направената допълнителна справка било установено, че К.Д. е с присъда за шофиране след употреба на алкохол над 1,2 промила. Образувано е бързо производство за престъпление по чл. 343 Б ал. 2 от НК.

Водач на Хонда „Сивик” с шуменска регистрация е установен да шофира с 1,56 промила алкохол. А.Х./37г./ от село Ловец бил спрян за проверка на бул. „Велики Преслав” в Шумен в петък, малко след 22.30 часа. След тест с дрегер станало ясно, че А.Х. управлява след употреба на алкохол. Задържан е за срок до 24 часа за престъпление по чл. 343 Б от НК. Образувано е бързо производство.

Неправоспособен водач, с 2, 25 промила алкохол е установен да управлява лек автомобил Опел “Астра” с шуменска регистрация в село Пристое. Проверката е извършена около 00.15 часа в събота. Установено било, че 40-годишният Д.М. от село Гусла е с изтекло свидетелство за управление на моторно превозно средство. За престъпление по чл. 343 Б ал. 1 от НК е образувано досъдебно производство.

Неправоспособен с 1,86 промила предизвикал пътно-транспортно произшествие с материални щети. Около 03.55 часа вчера, водач на лек автомобил Фолксваген “Поло” с шуменска регистрация при маневра на ул. „Димитър Благоев” /до ХЕИ/ в Шумен ударил паркиран лек автомобил. При проверка станало ясно, че шофьорът Фолксвагена В.В./21г./ от Шумен е неправоспособен, управлява с 1,86 промила алкохол спряно от движение моторно превозно средство. В.В. е дал кръвна проба за анализ. Задържан е за срок до 24 часа в полицейското управление. Започнато е бързо производство за престъпление по чл. 343 Б от НК.

ШУМ.БГ