Със 152 гласа „за“, 1 „против“ и 1 „въздържал се“ Народното събрание одобри предложението на Министерски съвет за откриването на филиал в Шумен на МУ „Проф. д-р Параскев Иванов Стоянов“ във Варна.
С откриването на филиала в Шумен ще бъдат обучавани по 80 студенти във всяка от специалностите „Медицинска сестра“ и „Акушерка“. Във филиала в Шумен ще работи 10-членен академичен състав на основен трудов договор, а за нуждите му общината е осигурила сградата на Областния диспансер за пневмофтизиатрични заболявания, която разполага с по две лекционни и семинарни зали, 3 практически кабинета, компютърна зала, библиотека, спортна зала, кабинети за преподаватели.
Практическо обучение студентите ще провеждат в лечебните заведения за болнична и извънболнична помощ в общината, като основните бази ще бъдат специализираните отделения в МБАЛ-Шумен и Комплексния онкологичен център, които са акредитирани за обучение на студенти.
„Постигнатото днес решение представлява рядко срещан пример за това как шуменските политици, независимо от партийната си принадлежност, могат да бъдат обединени в своите действия и последователни при осъществяването на подобни добри инициативи. Откриването на медицински колеж е от полза за града, още повече, че в Шумен е съществувало такова училище още от средата на миналия век. Чувствам се щастлив, че аз и моите колеги народни представители успяхме да реализираме тази цел“, заяви по повод на приетото решение народният представител от ГЕРБ Любомир Христов.
ШУМ.БГ
Коментари
спомени
Да, но пък намираха време за сее си...Браво на каспичанката- Юлето остава, Чепишевата остава, колежа- стана-огън, огън е тя, милата.Нейна е заслугата за колежа.Колко труд вложи само от 2012 ,че досега,така де.
шуменец
А с предишните Тошев и Тодорова не им ли суфлираше и друг- или той отиде някъде посланик?
каспичанец
А, не така, интервюирате не когото трябва за колежа.Нашта интервюирайте- ще бъде мноооого интересно интервю, повервайте ми.
Анонимен
За сведение на каспичанеца-ДОМАТ е мъжки род-т.е. казва се(и се пише) един домат, за единствено число и домати за множествено число,а не "хубавко домати".
Анонимен
Извинявам се-"розовко домати"...
Анонимен
еее, случва се,грешни са хората,добре де,хубавки домати,а ние каспичанци и хубави пързалки правим за шуменци
дом а ти
розовкИ домати, ама червените някой скоро ще ги разклати
наблюдател
Как само се изпързаляха посетителите на китните каспичански лехички ,засети с цветенца...Да им е за спомен за цял живот.То такива спомени не се получават от посещения даже на градове като Рим, Петра и Йерусалем.Жалко, за изпързаляните шуменци.Аве що не направим Каспичан областен град- ами да!
здрав
Вече само,който не е решил,той(тя) не се е запасил с дипломи, най се харчат право,бизнес,социални дейности и подобни. Дано тук наистина станат медицински работници,че със здравето шега не бива.