Модулна група от военно формирование 26400 - Благоевград в състав от 35 военнослужещи и 2 броя специализирана техника продължават и днес да оказват помощ за потушаването на останалите огнища от пожара в Рила.
Военнослужещите са разделени на две групи. Първата от тях действа на западния фланг на пожара, където са локализирани 4 отделни огнища. Втората група, разположена на източния фланг, в условията на падащи и тлеещи дървета и камъни, изгражда просеки в гората с цел възпрепятстване преминаването на пожара на юг.
Военнослужещите са под ръководството на командира на военно формирование 26400 подполковник Иван Иванов и на командира на модулната група капитан Тодор Илиев. Утре участието на военнослужещите в гасенето на пожара продължава под ръководството на капитан Николай Щурков. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар