40 кв. метра покривна конструкция, 3 кубика дърва за огрев, циркуляр  и електрожен са изгорели при пожар в село Ивански. Огънят тръгнал от навес намиращ се в близост до къща на ул. „Георги Димитров“, а причината е късо съединение. Сигналът за произшествието е получен в 14:44 часа вчера и на място е изпратен противопожарен екип, който погасил пламъците.

Още 5 пожара, възникнали поради небрежност при боравене с открит огън, гасиха огнеборците. 2 от тях на сухи треви - във вилната зона ”Чашка” в Шумен и в Смядово на ул.” Христо Смирненски”.

В Шумен горя и контейнер за разделно сметосъбиране на ул. ”Родопи”, а между улиците “Седма” и “Северна” горяха отпадъци в нерегламентирано сметище. В каолиновския квартал Кус пък огнеборци гасиха отпадъци от оборски тор. На място е пристигнал противопожарен екип, който загасил пламъците и не допуснал разпространение на огъня.

ШУМ.БГ