Нито една идея или предложение не е постъпило в община Шумен за бъдещето на бившите казарми на Тежкия полк.
За целта общината качи на сайта си съществуващите два варианта за обемно-пространствено проучване, изготвени от местни проектантски екипи, и помоли за мнението на гражданите, като даде срок до края на август. Никой обаче не е писал на посочената електронна поща.
“Все още нямаме предложения. Може би ще трябва да удължим срока”, каза за ШУМ.БГ началникът на отдел ТРСУ в общината Калин Костадинов. Следващата стъпка ще бъде, когато се стигне до ясна идея за Тежкия полк, общината да възложи изготвяне на техническо задание. После ще се търси и финансиране за самото строителство.
Двата идейни проекта – на арх. Светлозар Тузсузов и на колектива на архитектите Ангелова, Гърбев и Аврамов, предвиждат запазване на съществуващия плувен басейн и част от съществуващите сгради, както и построяване на тенис кортове и спортни площадки. Единият от вариантите залага на поставяне на истински танк, за да се запази историята на мястото, а другият - на повече зеленина, места за отдих и паркинги.
Припомняме, че държавата прехвърли 47-те декара на Тежкия полк на община Шумен през август 2011-та. През 2013-та кметството продаде 15 декара на “Кауфланд”, а останалото отреди за парк.
ШУМ.БГ
Коментари
шуменец
Шуменци се интересуват кога комунистите ще влязат по затворите, където им е мястото!
по предложенията
Как да дават предложения хората, като след това ще бъдат тормозени. Лично съм давал предложение в общината, и то за нещо с голямо обществено значение, и след това бях привикван и разпитван, защо им създавам работа на лентяите.
призовавам
Да изгоним комунистите от общината!
гласоподавател
Какво ни предлагат от общината, че да събудят интерес в нас? Омръзна ни да ни лъжат комунисти и да ни дават напразни обещания и лъжи.
Анонимен
Каквото са заслужили червените, това и получават. Никой не се интересува от тях.
ГЕРБ- СИМПАТИЗАНТ
Много комунистически подлоги работят в общината.
Нека на есен ги изринем с нашия вот, Шуменци !
Една от неприятните и набиващите се на очи безделник е Марина Андонова се казва.
А колко като нея щъкат тук в общината....????
Шуменка
А защо не предоставят част от парцела за благотворителния образователен парк за деца, за който говореха по Радио Шумен - Приятели с лапи - става въпрос за парк за разходка на домашни любимци и център за безплатно екологично обучение на деца... по радиото казаха, че от общината не намират място за този проект в града, а явно места има. Танковете и паркингите по-важни ли са от децата ни???
Ани
а какъв е този имейл на който очакват предложения - къде е посочен и кога - в страницата на общината нищо не намирам... май доста е прикрито това оповестяване на възможните проекти, хем в период дето шуменци са по отпуски и почивки, хем информация не се намира лесно...
До Шуменка
Да, те са по-важни от децата ви/домашните ви любимци.