Даниел Пенерлиев е класиран на първо място в конкурса за директор на Регионалния исторически музей, съобщиха от пресцентъра на община Шумен.
Той печели конкурса за втори път. Първият път беше през 2013-та, но старият директор Георги Майсторски обжалва и съдът го възстанови на работа. През август т.г. общината направи нов конкурс, на който се явиха двамата.
Даниел Пенерлиев е получил 443 точки, Георги Майсторски е изкарал 334 точки.
Председател на 9-членната комисия, която изпитвала кандидатите, е била зам.-кметът по образование и култура в община Шумен Живка Тонева. Предстои кметът Красимир Костов да сключи с Пенерлиев 5-годишен договор за управление на РИМ.
ШУМ.БГ
Коментари
историк
Ами със Светлето какво стана бе , на Ванко Кавръков юриста на Общината жена му, уж много сигурни бяха, уж Ванко на Костов човек. Вятър и мъгла само хвалби и празни приказки.
ясно като бял ден
Не важен човека на кмета, а на Тонева, тя коли и беси в общината.
пипи
До историка, минал покрай историята - Светлето изобщо не е подавала документи...Нещо с инфото, май...
Пепа
То затова сме българите на това дередже - все в канчето на другия гледаме. Имало е конкурс, спечелил го е по-добрия, какъв е проблема? Честито на победителя. И оставете Светла на мира, какво като "Ванко" и работи в общината. Тя си е супер.
Ееее
е как можахте да му изтипосате такава снимка
до пипи
Да де това питаме защо не подаде документи Светлето, то ако беше подала щеше да спечели.
Анонимен
то даскала по рисуване кои го брасни.костов каза искам прости и послушни юристи.
* Коментар транслитериран от системата
2 47777
я оставете
Анонимен
Не обиждайте Гатев - той не е прост.