В ситуацията с бежанците Германия не може да се изолира от другите страни от ЕС. Ние обаче не можем също да приемем всички хора, бягащи от горещи точки, и всички мигранти, отправили се към нас поради бедност", казва в интервю за списание "Шпигел" германският министър на вътрешните работи Томас Де Мезиер, цитиран от ТАСС.
По думите му правилният път е да се установят в ЕС твърди квоти за приемане на бежанци, което ще позволи на Европа да приема толкова бежанци, колкото е по силите на всяка отделна страна.
Де Мезиер отбелязва също, че в случай, че квотите бъдат изчерпани, бежанците, включително тези, които са преследвани по политически причини, ще трябва да бъдат върнати в родината им.
"Да се приемат стотици хиляди хора, и то точно сега, когато наближава зимата, е огромно предизвикателство", посочи министърът, който отбелязва, че ще бъде тежко да се интегрират на пазара на труда онези, които останат в страната. "Разбира се, у нас пристигат много квалифицирани хора, но не всички бежанци са лекари или инженери. По някои оценки, примерно една пета част от възрастните даже не умеят да четат и да пишат", посочва още Томас де Мезиер.
Дневник
Коментари
Райна
Тази война е много много и даже най- хубавото нещо което се е случило на близкия изток. Американците имат повод да трепят араби, руснаците имат повод да помагат на Асад, турците имат повод да бомбяд пкк, а всички останали имат повод швеция и германия да ги приемат и да ги хранят.. А ние имаме повод да седим и да се радваме отстрани на сеира.