Вълк избяга тази сутрин от зоологическата градина в Благоевград. Служителите на зоопарка, намиращ се в местността Ловен дом, са забелязали, че клетката на вълка е празна, съобщи БГНЕС.

Въпреки че е напуснало клетката си, животното се намира на територията на зоопарка.

Работещите там са изведени и районът е отцепен от служители на полицията и пожарната. В момента се изчаква пристигането на квалифициран служител, който да приспи животното, за да може безпрепятствено да бъде върнато в клетката.

От МВР са категорични, че не съществува никаква опасност за хората, живеещи в близост до зоологическата градина.

Това е втори инцидент с избягало животно от зоопарка в Благоевград. Преди 10 г. избягаха две мечки – Явор и Калинка. Калинка бе открита в района на зоопарка, а Явор бе прострелян с упойваща стрела над тенис-кортовете.

Вести.бг