Закриват Медицински център-1
В първото си за мандата заседание, постоянната комисия по „Здравеопазване и социална политика” разгледа състоянието на общинското търговско дружество „Медицински център-1”. Дружеството остана без право да извършва медицинска дейност и от общинска администрация предлагат да се пристъпи към откриването на процедура за неговата ликвидация. От представените справки стана ясно, че има натрупани задължения от неизплатени работни заплати и осигуровки към персонала, както и необслужени плащания за ток и вода. Съветниците решиха, че с подготвяните продажби на дълготрайни материални активи на дружеството, приоритетно ще се обслужат задълженията към персонала и едва след това, на сесия през февруари, ще се разкрие процедура за ликвидация на общинското търговско дружество. Дебат предизвика и предложението на граждани за осигуряването на безплатно пътуване в градския транспорт за всички пенсионери навършили 70 години и инвалидите в общината. По данни на администрацията става дума за близо 21 000 шуменци от тази категория. Председателят на комисията по „Здравеопазване и социална политика” д-р Валентин Семков изчисли, че по сегашната система гражданите на Шумен над 65 год. заплащат едва 8% от стойността на услугата градски транспорт. С решение на Общинския съвет в Шумен възрастните хора ползват карти за градски транспорт на преференциални цени. Въпреки това съветниците от постоянната комисия решиха да обсъдят въпроса с организациите на пенсионерите и да потърсят най-оптималното му решаване в рамките на обсъжданията на бюджета на Община Шумен за 2008 година.
ШУМ.БГ
780
13
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
гена
Познайте кой ще купи сградата на ДКЦ-1?
Дъбов!Откога чака този момент!
до гена
Пич - става дума за сградата на бившата работническа болница, а не на ДКЦ І. Ама то що да не изкоментираме нещо просто заради опита, а пък и да споменем др. Дъбов за цвят.
гена
Хайде на бас кой ще вземе "Новата поликниника"?Да ме заплюеш публично ако не се окаже в ръцете на ДЪБОВ!
гена
Пич вземи прочети статията в "КАПИТАЛ"!Може и да ти просветне нещо!Какво ще стане с вожда ви ДЪБОВ!
кажете бе
каква статия, дайте подробности
срещу кажете
Вие май само от слухове се храните, ами вземи отвори един вестник и прочети, стига разтягахте локуми без да имате нещо в главата. Прочитате някъде си по форумите нещичко написано и коментирате на сухо ей така да си чешете крастата. Пък вярно ли е, не е ли, лаф да става.
гена
Днес има продължение в "ДНЕВНИК"!
кажете де
именно това имам предвид като искам подробности - в кой брой и заглавие
гена
Последният брой на "КАПИТАЛ"-заглавна статия,днес продължение във вестник "ДНЕВНИК"!