Завърши превантивният ремонт на 12 км от автомагистрала „Хемус“ на територията на Шуменска област, съобщиха от пресцентъра на Агенция Пътна инфраструктура /АПИ/.

Строителните дейности започнаха на 1 септември. На участъците е премахната старата пътна настилка, положени са нови асфалтови пластове по цялата ширина на платното, уплътнени са крайпътните банкети, подменени са дилатационните фуги на големите мостови съоръжения. Подменени са ограничителните системи, поставена е допълнителна вертикалната сигнализация и е положена нова шумяща хоризонтална маркировка за повишаване на безопасността на движението.

В момента се ремонтира дясното платно на магистралата във варненския й участък. Очаква се дейностите да приключат до 20-ти ноември.

ШУМ.БГ