Със сребърен и бронзов медал се завърнаха участниците от Шумен в състезанието „Ден на роботиката” в град Варна вчера. Четирима шуменски ученици от ПГМЕТТ "Христо Ботев" се включиха в надпреварата с ученици и студенти от София, Варна, Русе и Бяла, съобщиха от училището.
Организатор на събитието бе Технически университет – гр. Варна, като всички участници се представиха с разработки в категориите „Преследвач на линия“, „Сумо робот“, „Лабиринт“ и „Свободен стил“.
Ученикът на шуменското училище Мехмед Мехмед от 11-ти клас, специалност „Компютърна техника и технологии“, спечели сребърен медал със своята „Радиоуправляема кола през Интернет“. Бронзов медал пък грабна Сезгин Ахмед от 12-ти клас, специалност „Програмно осигуряване“. Той получи отличието, благодарение на разработката си „Умна лампа“. С грамоти за много добро представяне са отличени Данаил Данчев от 9-ти клас, специалност „Автомобилна мехатроника“ и Иван Иванов от 10-ти клас, специалност „Компютърна техника и технологии“. Те участваха със своите роботи от типа „Преследвач на линия“.
„Състезанието в гр. Варна през тази учебна година събра любители на роботиката от различни възрасти и бе изключително оспорвано. Нашите ученици не само представиха своите разработки, но те научиха и много полезни и интересни неща за конструирането и управлението на роботите в отделните категории. Благодарим на домакините от Студентски клуб „Роботика и мехатроника“ и катедра "Автоматизация на производството" за възможността да участваме в състезанието, а така също и за изнесените лекции от различни специалисти в областта на роботиката.“, каза инж. Недялка Йорданова, която, заедно с инж. Иван Николов, ръководи шуменския отбор.
ШУМ.БГ
Коментари
родител
Браво на момчетата! На добър път! И не допускайте невъзпитаните, незнаещите,да ви спъват!
Савата
Ето,това са учители! Сигурно са скромни,но работещи професионално с учениците.
Анонимен
Браво момчета!
Шумен
Хвала и на такива ученици, и на такива учители! Тоест Механото е от добрите по комютрите.
OLX
тоя е голям шишко ве ша са пръсни по шевувети!!!
6
"ще се пръсна от смях" от неграмотното писане на 14:58, а такива човечета, които само злобеят се пръскат от яд
мъдрец
" По външния вид посрещат, но по акъла, характера-изпращат"
НЕЛИ
БРАВО, МОМЧЕТА И НА ВАШИЯ ПРЕПОДОВАТЕЛ.ОЩЕ УСПЕХИ.
Васил Бояджиев
Радвам се че традициите остават и се доразвиват.