Решението на ДСБ от снощи да мине в опозиция е политическа шизофрения - те излизат в опозиция на Реформаторския блок, който пък подкрепя правителството. Това заяви зам.-председателят на групата на БСП Корнелия Нинова пред БНР.

Решението Петър Москов да остане здравен министър доказва тезата ни, че правителството е клуб по интереси. Това не е принцип, това не е правене на политика, а дълбоко раздвоение на личността, надявам се хората да го оценят, коментира още Нинова.

Тя съобщи, че веднага след Нова година от БСП смятат да тестват опозиционността на ДСБ и да им предложат няколко теми за внасяне на вот на недоверие към кабинета "Борисов 2". Да видим истински опозиционери ли са или това е цирк, коментира Нинова. По думите й една от темите може да е точно здравеопазването, защото за БСП здравната реформа е геноцид, а ДСБ казват вече, че не са гръб на Петър Москов.

За внасяне на вот на недоверие са необходими 48 депутатски подписа, а БСП има само 38 и се нуждае от още 10.

По повод кабинета "Сакскобургготски" и присъствието в него на вицепремиера и министър на регионалното развитие и благоустройството Костадин Паскалев, който към онзи момент е бил редови член на БСП, а социалистите в опозиция, Нинова коментира, че не одобрява ДСБ да оправдават собствената си раздвоеност с примери от минало време.

Неофициалното привързване на ГЕРБ към ДПС дразни Борисов, но когато го подкрепят официално с гласувания по закони не го дразни, коментира още депутатът. И напомни решението на БСП от началото на мандата да не участва в това управление и да остане в опозиция. Не можем да подкрепим политика, която задлъжнява България с нови 16 млрд. лева, ощетява майки, вдига пенсионната възраст, заяви още Нинова по повод намека на Борисов, че би разговарял с БСП за общо управление, но никога с ДПС.

Чака ни сериозна политическа нестабилност - пазарлъците, раздвоението на РБ, шареното гласуване на правителствените решения, това не може да продължи дълго и не е полезно за България, коментира още Нинова.

dnevnik.bg