Започна срещата на "четири очи" Първанов-Путин
            След официалното посрещане веднага започна срещата "на четири очи" между президентите на България и на Русия Георги Първанов и Владимир Путин, предаде репортер на БГНЕС. 
Преглед на двустранните отношения, сътрудничеството в икономическата сфера и осъществяването на важни енергийни проекти като АЕЦ "Белене", "Бургас - Александруполис" и "Южен поток", актуални международни въпроси, ще бъдат сред акцентите в разговора на двамата държавни глави. По-късно Първанов и Путин ще дадат пресконференция.В присъствието на двамата ще бъдат подписан пакет от двустранни споразумения като за създаването на международната проектна компания за изграждането на нефтопровода Бургас- Александруполис и договора за строителство на АЕЦ "Белене". Тази сутрин на извънредно заседание правителството реши България и Русия да подишат споразумението за изграждане на газопровода "Южен поток", преговорите за което са продължили до късно снощи. Очаквайте подробности. 
        
        
        
        
            
                
            
            142
            0
            
        
        
        
        
        
            PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
    
                    
                    
            
            
            
            
            
            
            
            
            
            
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Коментари
Добави коментар