Турският град Истанбул, който свързва Европа и Азия, за пръв път от много години посрещна Новата година  с обилен снеговалеж, съобщи БНР. Втори ден градът е под снежна покривка.

Снеговалежът причини хаос на двете летища - "Ататюрк" на европейския бряг и "Себиха Гьокчен" на азиатския бряг. Отменени бяха над 300 полета, включително и за България. Хиляди пътници прекараха новогодишната нощ на двете летища или в хотелите, в които бяха настанени. Кулата на Истанбул бе затворена за повече от половин час през новогодишната нощ.

Телефонните и интернет системите на летищата се сринаха, поради което пътниците не можеха да получават никаква информация. Летищата се задръстиха от хора, спящи по пейките и на пода, разразиха се кавги между пътниците и персонала, съобщи кореспондентът на БНР в града.

Много пътници от България и балканските страни си заминаха с автобуси.

Истанбул остава под снежна покривка, извършват се някои полета, но все още много пътници остават блокирани на летищата.

От утре се очаква леко затопляне.

dnevnik.bg