Двете крила на ДПС ще влязат в безкомпромисна схватка. На Лютви Местан му предстои много остра игра на голям негов риск. Това каза психиатърът д-р Николай Михайлов пред Нова телевизия в коментар за процесите в ДПС.
Според експерта потенциалните привърженици на новия политически проект на Местан „нямат ухо за евроатлантическите клишета”.„Тези хора, доколкото те са турци, имат особени чувства към южната ни съседка”, каза още д-р Михайлов. Според него страната ни трябва да прояви „здрав национален разум в момент на криза в ЕС, когато никой не може да каже дали той ще продължи да съществува”.
„Вижте какво се случва с ДПС – много любопитна ситуация. Особено след спектакъла на тази пресконференция на Местан – там има нюанси, драматургия, сценография и провали на главните действащи лица, включително и на субкултурното журналистическо присъствие”, коментира експертът. „Местан беше в голяма криза, доколкото е драматично изхвърлен от негова голяма роля. Той се наслаждаваше прекомерно. Това даже в някакъв смисъл да не кажа дразни, но съдържаше и комични ефекти. Сега на пресконференцията той трябваше да покаже по-решително и по-автентично лице. Той игра типичната си роля в типичния си стил - говори много, не каза нищо”, поясни д-р Михайлов.
Според него от тук нататък Местан ще използва евроатрлантическите клишета като свое алиби. "Това, което Местан и неговите хора от тук нататък ще говорят, е за реториката за евроатлантическата лоялност и изтръгването на ДПС от проруското влияние на Доган. От тук нататък тези две крила ще съществуват във взаимна безкомпромисна хватка”, смята психиатърът.”Това, което предстои на Лютви Местан, е много остра игра на негов риск. Не знам дали той не е заложник същите тези интереси от Юг, които Давутоглу нарича Стратегическа дълбочина.
При всички положения трябва да се знае, че тези амбиции не са блъф", заяви д-р Николай Михайлов като подчерта, че определено има нео имперска амбиция, идващи от юг. В последна сметка нашия политически елит трябва да си даде сметка, че страната съществува в евроатлантическа нестабилност. Здрав национален разум е абсолютно задължителен в период, в който ЕС е в криза и никой не може да се ангажира с прогноза, че той ще съществува във вида, в който сега съществува, препоръча експертът. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар