Поради усложнена метеорологична обстановка и неблагоприятните прогнози за следващите два дни кметът на община Шумен Любомир Христов издаде заповед, с която определя дните от 18 до 20 януари включително за неучебни за всички училища на територията на община Шумен.
Служители от Дирекция култура, просвета и образование в момента посещават училищата и детските градини и заедно с директорите на място описват щетите и съгласуват общите си действия по почистване и осигуряване на достъп до сградите.
ШУМ.БГ

Коментари
гербист общинар
Силвия, разликата с училищата е, че децата от детските градини не могат да бъдат оставени без градини, защото няма кой да ги гледа. Родителите обикновено са на работа през деня, какво ще правят с децата ако няма градина?
А учениците сами могат да се гледат по домовете.
...
Силве, никой не те кара задължително да си водиш детето на ясла или градина! Ако бяха затворени щеше да се жалваш, че няма кой дати гледа детето. Стегнете се малко, хора!
svetlozar
Като оставим на страна щастливите тинейджери ръководството на кмета е абсолютно неадекватно точно по герберски.С риск да прозвуча банално как по бай Тошово време се справяха с подобни 'проблеми ' буквално в движение а тези плужеци са вечно изненадани сякаш снега е паднал в средата на август а не през януари когато му е времето и след като от една седмица всички медии тръбят за въпросния снеговалеж в това число и медиите на борисов
до анонимен от 14:33
Ха -ха - тя цялата държава се управлява втори мандат от един такъв, ти ще ми говориш за кмета, тц, тц...
дд
Моля,общината да почиства улиците!Не стойте и да чакате само да се гласува... Действате по сериозно.
* Коментар транслитериран от системата
1 5Коткаа
Извинете, аз живея в 16-ти. апартамент и нямам лопата за сняг...
до Коткаа
Ами купи си, нямя кой да ти даде. За първи път ли има сняг пред твоя блок, кой да ти го чисти?
родител
Браво на Кмета! А учителите могат да чистят само, ако те сами поискат.А тези, които хем не са чистели, хем са нямалинямат часове, защо въобще са кибичели в училище. Да си пускат отпуски. Иначе в каква Държава сме, ако не уважаваме кмета, даскала и попа.
Айхан
Този път даже и пред общината се изложиха много зле целият град е ужас мафиотите Титан и мафиотите Герб и да не коментират хора които не са си показвали носа навън и не са шофьори.