Автомобилът на Мартин Димитров е с прерязани спирачки, съобщи депутатът от гражданската квота на Реформаторския блок пред журналисти в кулоарите на парламента. Според него битката с монополите и търсенето на отговор на въпроса "Кой източи КТБ" е изнервило засегнати страни.
"Допускам, че хора, които са силно изнервени от това, че търсим истината за източването на КТБ или другата тема, която дразни много хора – цените на горивата в България и съмненията за картел, е довела до такива действия", каза Мартин Димитров и уточни, че е уведомил министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова, след като от автосервиза си е получил снимки на повредата.
"Те самите бяха по-притеснени от мен и казаха, че според тях, прекъсването на спирачките ми се дължи на злонамерено действие", посочи Димитров и по-късно във "Фейсбук" профила си разпространи снимка от прерязаната метална тръба от спирачната система на автомобила си.
Според депутата Бъчварова е реагирала веднага и го е свързала със служители на вътрешното министерство, с които са се уговорили те да направят оглед на колата, а днес той щял да даде показания. "Предупредих Валери Симеонов, Петър Славов и Методи Андреев, тъй като работим заедно и по двете теми – източването на КТБ и съмнения за картел на пазара за горива, да внимават с колите си, да ги проверяват и да ги държат в гараж", каза още Мартин Димитров.
На въпрос дали приема прерязването на спирачките му като предупреждение или опит за убийство, той отговори: "Знам само едно нещо, няма да се откажа от това, което работя, но ще бъда по-внимателен".
dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар