Изказванията за спиране на процедурата за избор на нов състав на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) не оставят в обществото усещане за стабилност. Това коментира съпредседателят на ДПС Четин Казак по повод заявката на премиера и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, че партията му няма да участва в избор на председател и членове на КЗК.
Борисов съобщи в понеделник, че е възложил на парламентарната група да намери начин да не участва в процедурата за избор на ръководство и членове на Комисията за защита на конкуренцията. Така той ще опита да избегне последващи спекулации, че бъдещият избор е договорка между ГЕРБ, БСП и ДПС.
Подобни обрати и противоречиви сигнали не дават добра картина и не оставят добър вкус за синхрона в управляващото мнозинство за последователността на предприетите действия и вземаните решения, заяви днес Казак, цитиран от агенция "Фокус".
По думите му тези обрати не оставят в обществото усещане за стабилност и предвидимост на управлението. Това са констатации, които будят безпокойство, и се надявам всички фактори в управлението да си вземат поука и да променят поведението си, ако искат да продължат да имат претенциите, че представляват мнозинството от българските граждани, каза още Четин Казак.
Другият съпредседател на ДПС Мустафа Карадайъ уточни, че отговорност за стабилността във властта носят политическите сили в парламента, които формират управляващото мнозинство. Карадайъ коментира, че ДПС са конструктивна опозиция и участват в процесите за стабилност. Той призова политиците да се отнасят с отговорност към темите, свързани със страната.
Двамата коментираха темата след среща при президента Росен Плевнелиев в рамките на месеца на политическите консултации на държавния глава с парламентарните сили.
Карадайъ посочи, че инициативата е добра за страната с оглед на това, че различните политически сили могат да изложат пред президента различните политики важни за страната. Той отбеляза, че управляващите могат да вземат под внимание политики, продуцирани от опозицията.
Акцент и приоритет в управлението на страната трябва да бъдат семейният, малкият и средният бизнес, в частност в сектор "Земеделие", добави Карадайъ. По думите му на срещата са обсъдени два основни акцента - за стабилността и сигурността в страната и за самата политическата стабилност. "Изключително сме доволни, че президентът се съгласи с нашите тези и акценти в сферата на икономиката и развитието на страната", добави той. И отбеляза, че инвестициите, които са за поминъка на хората, инвестициите, които имат за приоритет заетост, са по-важни.
dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар