Няма корупция в Шуменско. Това е показало анонимно анкетно проучване, проведено през 2015-та в 12 териториални служби на изпълнителната власт и общински администрации.
Резултатите бяха отчетени на заседание на Областния обществен съвет за превенция и противодействие на корупцията.
От 468 анкетирани само един е отбелязал, че му е поискан подкуп. И той обаче не е посочил длъжността на служителя и звеното, където това е станало. В други две анкетни карти било написано, че „подарък“ би ускорил извършването на услугата. Цели 98% от анкетираните са поставили отлична или добра оценка на качеството на обслужването.
„В реалния живот е доста по-различно от тази картинка“, каза председателят на Търговско-промишлената палата Христо Дечев и припомни, че само преди седмица е излязъл доклад, че във финансово изражение корупцията в държавата се оценява на 19 млрд. лв. "Едва ли някой си мисли, че корупцията в България е с малки мащаби. Тя е огромна, което означава, че всички мерки, които се вземат, включително и на правителствено ниво, не са ефективни“, заяви Дечев.
Областният управител Донка Иванова също изказа мнение, че анкетите са формални. Според нея гражданите нямат доверие, че след като сигнализират, нещо ще се промени, или че обективно ще се провери.
Все пак директорът на Областната дирекция на полицията Ялчън Расим заяви, че се води борба с корупцията. „От началото на годината в полицията са регистрирани 13 престъпления с корупционен мотив, от които 11 са престъпления по служба. Образувани са 10 досъдебни производства и един случай е на фаза „проверка“, каза той.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Още като прочетох заглавието паднах от смях :D
111
Аман от порнографии.
нямам думи
Нагляри...елате в Шумнески университет !
петко
цанко ли е на клипчето, че не мога да го позная. променил се е.
Анонимен
на др. бънков ако му вържеш ръцете, краката и устата с дупето си ще краде
Анонимен
Това вече е добра новина за Шумен!
Строгата ръка на силовите институции явно работи.
Трогнат съм до умиление, че НяМа корупция.
Анонимен
Какви са тези срещи-простотии? Навсякъде е прогнило от корупция. Тези анкетираните са може би от най-корумпираните. Е и какво да ви напишат в просташката анкета? В прокуратурата е прогнило, в общините е прогнило, при фирмите извършващи геодезически и др.технически услуги е прогнило, в шуменскияь университет /както споменават по-ре/ и къде ли не? Ха сега с тази анкета там всички от клипа се изпъчете пред Б.Б. заблудете го и него, че в Шумен нямало корупция. Но бъдете сигурни, че никой от гражданите на Шуменска област не ви вярва. Тази анкета е излишна, а вие пък си губите времето с нея.
Зюмбюл Карамфилоф
КАКВИ СА ТИЯ СМЕХОРИИ,АМАН ОТ БЛИЗАЧИ
пишман
всички съвети в областната са пишман не само резултатите от проучването но и идеята за тези съвети каквито и да са те...