Училищата на територията на община Шумен да започват учебната седмица с издигане на националния флаг и слушане на химна на България. Това предлагат общинските съветници Наталия Стефанова от НФСБ и Деан Станчев от ВМРО.
Докладната им ще влезе за обсъждане на предстоящата сесия на Общинския съвет.
Ако местният парламент одобри искането им, то няма да е със задължителен характер за училищните ръководства, а ще е препоръчително.
"В общините Карлово и Белене подобно решение беше прието и то се изпълнява“, обясни пред колегите си на Консултативен съвет днес Деан Станчев.
Двамата съветници алармираха още, че на територията на община Шумен има учебни заведения, на които няма поставено българско знаме, въпреки че Законът за държавния печат и държавното знаме казва, че там трябва да има постоянно издигнат трибагреник.
ШУМ.БГ
Коментари
до олдрески
Какво говоиш за Шумен?Чалгата е навсякъде в Балкансия полуостров, а турските и китайските стоки са навсякъде по света,не само в Шумен, а целия ти коментар няма нищо общо със статията, много е глупаво да обвиняваш другите,без да погледнеш къде твоите деца или внуци се забавляват? И в Европа има чалга,същите безмислени текстове,същите разголени певици, но на Европа нищо и няма, а българинът като теб само търси кого да оправи и кого да обвини,вместо да си гледа пред двора,само не ми казвай че твоите внуци никога не са влизали в дискотека в Шумен? е рано или късно и това ще стане ако ще и да си скъсаш г*за!
123
Браво! Само че на бухтата майка му е даскалка що не пуска и на нас химн. Аз от едно село уча при нея. Тя самата е против това и не може да узъпти своето синче.
вия гра
Ей, тези псевдопатриоти" още малко и ще ни задължат да го вдигаме, стига сте си пъхали носа навсякъде.